Öğretmen Diyarı

Öğretmenler günü hediyesi ne alabilirim? Sürprizler | Şiirler | Programlar

24 Kasım Öğretmenler Günü her öğrencinin öğretmenine sürpriz hediyeler alarak onu mutlu etmek istediği bir gün. Ancak öğretmenler günü şiirleri ve hatta öğretmenler gürü programı da öğretmenleri memnun edebiliyor. Maddi durumu elvermeyen öğrencilerin derslerine çalışarak öğretmenlerini sevindirmesi ise eğitimcilerin en büyük mutluluğu...

ÖĞRETMENLER GÜNÜ HEDİYE FİKİRLERİ

Öğretmenler günü hediye fikirleri aslında her öğretmenin başta cinsiyeti, ardından kişiliği ve karakterine göre değişebilen durumlar gösteriyor. "Zevkler ve renkler tartışılmaz" deyişi hediyelerde geçerli olmadığı için önce öğretmeninizi iyi tanımazın gerekiyor. Kendi zevklerinize uygun aldığınız bir hediyeyi öğretmeniniz beğenmeyebilir ancak bunu tabi ki size belli etmez. Öğretmenin beğeneceği bir hediye almak ise onu iyi tanımaktan geçer... Onu yeteri kadar tanımıyorsanız, öğretmeninize mesleki hayatında kullanabileceği pratik bir hediye almanız en doğru seçim olacaktır.

 

ERKEK ÖĞRETMENE NE ALINIR? HEDİYE ÇEŞİTLERİ

24 Kasım Öğretmenler Günü hediye çeşitleri olarak en kullanışlı mesleki hediyeler aslında bellidir. Erkek öğretmenlere hediyeler; kalem, ajanda, dosya, kilitli defter. Erkek öğretmenelere hediye alırken kişisel olmasını isteyen öğrenciler ise; kravat, kemer, gömlek, ceket, ayakkabı, saat, gözlük, kupa gibi giysi/aksesuar çeşitlerinden birini seçebilir. Bütçesi uygun olan öğrenciler öğretmenlere elektronik hediyeler de alabilir. Bunların başında tablet bilgisayar ve mobil navigasyon geliyor.

KADIN ÖĞRETMENLERE NE ALINIR? HEDİYE SEÇENEKLERİ

24 Kasım Öğretmenler günü hediyesi olarak kadın öğretmenlere hediye seçmek çok daha karmaşık gibi görülebilir ancak durum o kadar da korkutucu değil... Kadın öğretmenlere hediye olarak; kalem, ajanda, dosya, kilitli defterin yası sıra kişisel hediyeler daha ağırlıklı alınıyor. Kadın öğretmenlere hediye çeşitleri; gömlek, ceket, ayakkabı, kemer, saat, gözlük, kupa olabileceği gibi aynı zamanda makyaj malzemeleri ve ev aksesuarları da öğrenciler tarafından alınabiliyor.


ÖĞRETMENLER GÜNÜ MESAJLARI SÖZLERİ ŞİİRLERİ

Öğretmenler günü hediyesi alarak değil sadece, güzel öğretmenler günü sözleri ve özellikle de öğretmenler günü mesajları atarak, ayrıca öğretmenler günü şiirleri okuyarak da eğitimcileri sevindirebilirsiniz.

ÖĞRETMENLER GÜNÜ PROGRAMI

Öğretmenler Günü programı ise her şehrin valiliği tarafından 24 Kasım öncesi mutlaka okullara resmi yazı olarak gönderiliyor. 24 Kasım sabahı önce şehir merkezindeki Atatürk Anıtı'na çelenk sunuluyor ve tüm okulların ilk ders zilinde etkinlikler başlayarak, öğretmenler sevgiyle anılıyor.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim