Öğretmen Diyarı

Öğretmenler, Disiplin Cezası Almak İstemiyorsanız Bunlara Dikkat Edin!

İyi niyetli davranayım derken meslekten men edilmekle karşı karşıya kalabilirsiniz. Değerli öğretmenlerimiz böyle bir durumla karşılaşmak istemiyorsanız şnlara dikkat etmelisiniz.

ÖĞRETMENLERİN DİSİPLİN CEZASI ALMASINI ENGELLEYEN ÖNLEMLER  

1- Öğretmenlerimiz derse girdiklerinde mutlaka yoklama ve ders konularını yazması, öğrenci var yazılmasına rağmen yapılan şikayetlerde bir çok öğrenci sağlık raporlu çıkmaktadır. özellikle dönem sonlarında ders defterinizin yoklama ve konu bölümünü boş bırakmayınız.

2- Sınıfta öğrenci yoksa  ders konusu bölümüne, öğrenci olmadığı için deres işlenememiştir yazılması, yoklama kısmının mutlaka sınıfta hiç öğrenci yok yazım imzalanması yoklama kısmı kesinlikle boş bırakılmaması.

3- Sınıfta öğrenci olmadığı halde ders işlenmiş gibi konunun yazılmaması, sınıfta öğrenci olmadığı halde veya eksik olduğu halde yoklama kısmına sınıf tam yazılması.

4- Sınıfta öğrenci olmadığı halde Okul idaresi ekders ücretimizi kesmesin diye yoklama kısmını boş bırakıp ders bölümünü ders işlenmiş gibi yazmak ve okul idarecilerine güvenmek.

6- Egzersiz çalışma defterlerinizi tam tutmak yoklama bölümünü gerçeğe uygun doldurmak egzersiz çalışması yaptığınız öğrencinin aynı anda başka bir eğzersiz yapan öğretmenin listesinde olup olmadığını mutlaka kontrol ediniz.

7- Kulüp çalışma defterlerinizi mutlaka doldurup imzalanmasını sağlayın.

8- Okul müdürüne sakın el kol hareketinde veya hakarete varacak sözcüklerden kaçının.

9- Öğrencinizi sınıfta sakın dövmeyin, öğrencinize sınıfta hakaret etmeyin, erkek öğretmen iseniz öğrenciye olan sevgi gösterinize dikkat edin hertürlü yanlış anlaşılmaya sebebiyet verebilirsiniz.

 

Kaynak: kamu7.com

 

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim