Öğretmen Diyarı

Bilişim çağını yaşadığımız bu çağda, Milli Eğitim Bakanlığı bilişimle ilgili bazı atılımlarda bulundu. Fakat yapılan bu atılımlarda bilişim öğretmenliği adeta göz ardı ediliyor. Eğimde en iyi sistemi oluşturun veya getirin o sisteme uygun donanımları olan öğretmenleriniz yoksa hiç bir işe yaramaz.


Bu yüzden sadece bilgisayarları okullara getirmek veya FATİH Projesine imza atmak yetmiyor. Önemli olan projenin bilişim öğretmenleriyle yürütülebilmesi…


MEB Özel Öğretim Kurumları Genel Müdürü Ömer Faruk Yelkenci “Çocuklar bilişim öğretmenlerinden çok daha hızlı ilerleyebiliyor, derse gerek yok” diyerek bilişim öğretmenlerini adeta yok saydı.


 


Yelkenci’nin Cine5 Ekranlarında yayınlanan Dijital Hayat Programında söylediği bu sözleri bilişim öğretmenleri hak etmiyor.


“DERHAL GÖREVDEN ALINMALI”


Türk Eğitim Sen Genel Başkanı İsmail Koncuk’ta twitter hesabından Yelkenci’nin sözlerine tepki gösterdi.


Koncuk’un twitter hesabındaki paylaşımlarında şu ifadelere yer verildi:


– Ömer Faruk Yelkenci, “Çocuklar bilişim öğretmenlerinden çok daha hızlı ilerleyebiliyor, derse gerek yok” demiş. Derhal özür dile.


– Bu Özel Öğretim Genel Müdürü Faruk Yelkenci’yi çok mu aradınız? Sn. Bakan bu tür adamlar MEB’e yüktür. Derhal görevden alınmalıdır.

 

 

kaynak: mebpersonel.com

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol