Öğretmen Diyarı

Öğretmenler Bu Özelliğin E-Okul\'a Eklenmesi İstiyorlar!

 Öğretmenler, E-Okul Sistemi Üzerinden Velilere Mesaj Atabilmelidir--


Milli Eğitim Bakanlığı, E-okul sistemi üzerinde sürekli çalışarak ve güncellemeler yaparak bu sistemi daha kullanılabilir ve işlevsel hale getirmeye çalışmaktadır. E-okul sistemi sayesinde öğretmenlerin ve idarecilerin birçok iş ve işlemlerini tek sistem üzerinden daha kolay ve düzenli yapılabilir hale getirilmiştir. Sistem ufak tefek aksaklıklar dışında güzel bir şekilde işlemektedir. Karne dönemlerinde yoğunluktan dolayı sistemin açılmaması ve işlemez hale gelmesi, hale çözüm bekleyen bir konudur.


E-okul sistemi için ufak bir önerimiz olacaktır. Öğretmenlerimizin, zaman zaman velilere ulaşması gerekmektedir. Böyle durumlarda öğretmenlerin kendi telefonları aracılığıyla velileri tek tek araması veya mesaj atması yerine, E-okul sistemine eklenecek bir özellik sayesende oluşturulacak kısa duyuru veya bilgilendirme mesajlarını velilerin sistemde kayıtlı cep telefonlarına ulaştırabilmesi yerinde bir uygulama olacaktır. Böyle bir özellik sayesinde öğretmen-veli iletişimi de daha etkili bir hale gelecektir. 


Cep telefonlarına gün içinde çeşitli bankalardan, telefon operatörlerinden veya çeşitli kurum ve kuruluşlardan çoğu gereksiz onlarca mesaj gelirken, öğretmenin kendisinin sisteme girerek yazdığı ve velilerinin okumasını istediği mesajların gönderilmesi günümüz çağında gereklilik arz etmektedir.


Milli Eğitim Bakanlığını bu konuda gerekli çalışmaları başlatmaya ve E-okul sistemine bu özelliği eklemeye davet ediyoruz. Öğretmen-veli iletişimini senede 2-3 defa yapılan veli toplantıları dışında sürekli hale getirecek bu uygulamanın yararlı olacağını düşünüyoruz. Umarız bu düşüncemiz Bakanlık tarafından da kabul görür ve en kısa zamanda uygulamaya geçer.

kaynak: İLKER ÖZTÜRK - mebpersonel.com

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim