Öğretmen Diyarı

Öğretmenler atanamadıkları için ailelerine karşı mahçup

​Branş öğretmenlerinin atanamamalarının en büyük nedeni sınıf öğretmenlerinin branş değiştirerek okullarında aldıkları yan alan dersleri ile branş değişikliği yolunu izlemiş olmaları .

 

Binlerce sınıf öğretmeni esir kaldıkları doğu bölgelerinden batı bölgelerine veya ailelerinin yanlarına gidebilmek için mecburen branş değiştirdiler. Onlarda haklı branş öğretmenleri onlardan daha da haklı . Bu durum atamalardaki olmayan dengeleri daha da alt üst etti .

 

Bu tip sorunların en büyük nedeni her ile üniversite açılması . Hemen hemen tüm üniversitelerde Eğitim Fakültelerinin bulunduğunu bilmeyen yoktur. Herkesin aynı imkanlara sahip olması için yapılan doğrudur. Devletin halkını eğitimesi sosyal devlet olmanın gereğidir. Ama bu durum Eğitimin niteliğini bozmakta ve binlerce atanmayan öğretmenin işsiz gezmesine sebep olmaktadır. Bunu engellemenin tek yolu ise uzunca br süre Eğitim Fakültelerine öğrenci almamaktır . Bunu devetin planlamasını yürüten merciler en kısa sürede görmeli ve atanmayan öğretmen sayısının daha fazla artmaması için önlemler almalıdır. Bunu yapamıyorlar ise o planlamaların başına bunları planlayabilecek insanlar atanmalıdır. Aksi halde bu yara giderek büyüyecek ve kangren haline gelecektir. Harcanan emek ve masraf ise cabası . Bunu sade basit vatandaşlar bile görebilmekteyken planlamadan sorumlular neden göremiyor ?

 

Yoksa asıl amaç kendileri için her seçimde kullanabilecekleri büyük bir oy potansiyeli edinmek midir ?

 

Her öğretmenin en iyi şekilde yaşayabilecekleri bir Türkiye umuduyla

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol