Öğretmen Diyarı

Öğretmenler Artık Memnun Olmak İstiyor!

Yıllardır Milli Eğitim Bakanlığı hep şartların daha iyi olacağını söyleyip duruyor. Bunun artık pratiğe dökülmesini istiyoruz. Bakanlık yayımladığı yönetmelik ve yönergelerde bize “öğrencilere teorik bilgi vermeyin, uygulama yapın” demektedir. Biz de haliyle üstlerimizin söyledikleri şekilde yönetmelik ve yönergeler doğrultusunda hareket ediyoruz. Biz uygulamaya geçtik ama artık MEB’in de uygulamaya geçmesi gerektiği kanısındayım.

Hep söylenir;

Doğu bölgelerinde çalışan öğretmenlerin maaşlarında iyileştirme yapılacak.
Kimse personelimize şiddet uygulayamaz, şiddet uygulayanlar hakkında ağır yaptırımlar gelecek.

                Bu sadece iki madde. Bu şekilde birçok madde sıralayabiliriz. Şimdilik bu iki maddeye kısaca değinelim: Bu gün bir haber okudum memur sitelerinde. Doğu illerinde çalışan sağlık personeline bir maaş ikramiye verildi. Devam ediyor; maaşlarında iyileştirme yapılacak. Daha da devam ediyor; lojman ihtiyaçları karşılanacak. Daha bitmedi; ambulanslar zırhlı olacak. Bu yazıyı okuyanlar sağlık personelinin kazandığı parada veya şartlarında gözümüzün olduğunu düşünebilir. Yok gözümüz yok, sağlık personeli hak ediyor. Daha fazlası verilsin ama yıllardır bunu teorikte dillendiren Milli Eğitim Bakanlığı’dır. Sağlık Bakanlığı bizim yeni fikirler ortaya atmamızı bekliyor ve “biz MEB’den önce  bunu uygularız” diyor. Sonuçta sağlık personeli, MEB personelinden daha az maaş alıyor!

                Gelelim ikinci maddemize. Yıllardır idareci ve öğretmenlere canı sıkılan okula gidip dayak atıyor. Bıçaklanan öğretmen mi dersin (Kayseri’de), ailece okulu basıp idarecileri döven mi dersin. Daha birçok örneği sayılabilir. Çocuğunun notu düşük diye edilen hakaretleri saymıyoruz. Bildiğim kadarıyla Sağlık Bakanlığı şiddet konusunda da harekete geçti. Gel gör ki MEB’den gene ses yok.

                Haddimize değildir bakanlığa yol göstermek ama ülkedeki bütün personeli yetiştiren öğretmenlerin artık görmezden gelinmemesi ve artık fikirlerimizin teorikte kalmaması gerektiğini düşünüyorum.

 

Kaynak: Kamuajans.com

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol