Öğretmen Diyarı

Öğretmenler Arasında Siyasi Kutuplaşma

Ahmet Melih Doğan Anadolu Lisesi’nin Eğitim-İş Sendikası’na bağlı öğretmenlerinin okulda Sözcü Gazetesi’nden kestikleri haber kupürlerini öğretmenler odasındaki panolara asara siyasi kutuplaşmaya gittikleri iddia ediliyor. Öğretmenlerin bu davranışları yüzünden karşıt görüşlü öğretmenlerle sık sık tartışmaya girdiği belirtiliyor.

Bazı zıt görüşlü öğretmenlerin öğrencilerini panolara götürerek panolardaki çarşaflı kadın resimlerini gösterip bunlar gibi olmayın diye telkin ettiği iddia ediliyor. Yine bu öğretmenlerin baskılarından dolayı başörtülü bazı öğrenciler başlarını açmak zorunda kalıyor. 21. Yüzyılın Türkiye’sinde böyle çağdışı olayların yaşanması hem öğretmenlerin hem velileri üzüyor. Ancak okul yönetiminin bu öğretmenlere ses çıkarmamasından dolayı sendikalı öğretmenlerin faaliyetlerini sürdürdüğü söyleniyor.

 

Bir sendikalı öğretmenin öğretmenler odasında Ak Parti ve başbakana söverek “Bunlara oy verenler şerefsizdir.” demesi de ayrı bir kavgaya neden oldu.

 

Aynı öğretmenler işi daha da ileri götürerek sene başında dağıtılan kitap poşetlerinin içinde başbakanın kutlama mesajlarının bulunduğu kağıtları alıp tuvalete attıkları da iddialar arasında. İddialar karşısında bakanlığın ne yapacağı merak konusu oldu. Gelen şikayetler üzerine bakanlığın okula müfettiş göndererek olayları inceleyeceği belirtiliyor. 

mebpersonelleri.com

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol