Öğretmen Diyarı

ÖĞRETMENLER ALAN DEĞİŞİKLİĞİ İSTİYOR

MEB 2014 'de alan değişikliği meselesini yılan hikayesine çevirdi, ve bütün beklentilerin aksine kısmı bir alan değişikliğine gitti işte 2014 yılında yapılan alan değişikliğinin hikayesini bir hatırlayalım:


Milli Eğitim Bakanlığı, Talim ve Terbiye Kurulu Başkanlığı “ Öğretmenlik Meslek Bilgisi Dersleri” alanında görev yapan öğretmenlerin rehberlik, psikoloji, felsefe alanına geçmeleri için uygun görüş bildirdi.

 

Daha sonra ise Tüm bu gelişmelerden hareketle alan değişikliği; daha önce yapılan düzenleme gereğince "Zihin Engelliler Sınıf Öğretmenliği Eğitim Programı" kapsamında 540 saatlik eğitimi başarıyla tamamlayan öğretmenler ile "Teknoloji ve Tasarım Öğretmenliği Eğitim Programı" kapsamında 90 saatlik eğitimi başarıyla tamamlayan öğretmenlerin, bu alanlara alan değişikliği yoluyla atanmaları sınırlığında yapılmıştır.


Kısaca 2014'de öğretmenler tamamen mağdur edildi,binlerce felsefe öğretmeni alandışı çalışmaktadır yine sınıf öpğretmenliği yapan binlerce farklı alan öğretmenleri vardır bunların tek talepleri alanlarında çalışmak 2015 yılında 50 bin öğretmenalımı yapılacak neden bu sayı etkilensinki bu rakamın büyüklüğüne bakıldığında alan değişikliği yapan öğretmen sayısı 7 binler civarında kalacaktır ve alan değişikliği yapan öğretmenin yerine yeni öğretmen ataması yapılacaktır.


Şİmdi MEB'de sayıları on binleri bulan alan mağdurlarının mağduriyetlerinin giderilip giderilmeyeceği? Bu sorunun cevabını MEB'de bazı etkili ve yetkili şahıslara sorduk işte aldığımız cevap: Bizler her türlü çalışmalarımızı yaptık,kararı biz değil kararverici iradeler ve siyasi iradeler var bize yapın derlerse bizde yaparız sonuç itibariyle kararı verecek olan siyasi irade sahibi karar vericilerdir, Alanmağduru öğretmenlerimizin taleplerini üye oldukları sendikalarla birlikte mağduriyetlerinin giderilmesi yönünde çalışma yapması karar verici irade üzerine baskı ve talep oluşturması gerekiyor, bizler verilen kararları yerine getiririz.


İşte alan mağdurlarının yapması gereken iş ve işlemlerinin başında magduriyetlerinin giderilmesini sendikalardan ve siyasilerden talep edecek baskı kuracak bir birlikteliğe ihtiyaçları var. Hani derler ya ağlamayana meme yok işte şuan ekmek aslanın ağzında çıkarmak size, dile getirmek biz basına düşüyor.

 

personelmebhaber.net


Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim