Öğretmen Diyarı

Öğretmenler Ağustosa Kadar Öğretmen Ataması Yapılmasını İstemiyor

  Milli eğitim bakanlığı böyle her yıl 50-60 bin öğretmen ataması yaparsa öğretmen açığı önümüzdeki yıl bitecektir. Peki böyle olursa şuan eğitim fakültesine yüksek puan ile yerleşen öğretmen adaylarının durumu ne olacaktır ??? Milli eğitim bakanlığına öneride bulunuyoruz atamaları belli bir sayıya bağlayın , bağlayın ki arkadan gelen öğretmen adayları mağdur olmasın mesela her yıl 20 bin ağustosta 10 binde şubatta toplamda her yıl 30 bin öğretmen ataması yapmalıdır. Milli eğitim bakanlığı bu sayıda atama yapmasına rağmen bile 5 yılda öğretmen açığı kalmayacaktır ama en azından çok yüksek puanlarla öğretmenler mağdur olmayacaktır.

               Mili eğitim bakanlığı seçim yatırımı olarak öğretmen ataması yaparsa oy kazanmak yerine oy kaybedecektir. Neden mi ? Örneğin şubatta 10 bin atama yaparsa belki ak parti 10 bin oy kazanır ama 400 bin öğretmen adayının oylarını kaybedecektir. Bundan dolayı Milli eğitim bakanlığına çağrımızdır adalet istiyoruz ağustos 2016 ya kadar kesinlikle atama yapılmamalı diyoruz. Lütfen önerilerimizi dikkate alın diyoruz.
               Arkadan gelen öğretmen adayları ve 2015 kpss den düşük puan alan öğretmen adayları adına Şuan görevde olan adalet ve kalkınma partisi genel başkanı ve sayın başbakanımız Ahmet DAVUTOĞLU ‘na partinin adına yakışır şekilde adaletli davranarak yeter artık öğretmen ataması yapmayın diyoruz.
               Ve burdan muhalefet parti liderlerine sesleniyoruz lütfen seçim yatırımı diye 100 bin öğretmen ataması yapacağız diye vaatlerde bulunmayın bu vaatler adaletsiz ve yanlış vaatlerdir. Dediğimiz gibi bu yıl 52 bin öğretmen ataması yapıldı heryıl 30 bin öğretmen ataması yapılsa bile 5 yılda bütün normlar dolacak ve öğretmen olarak atanmak hayal olacak lütfen atama sayısını adaletli olarak belli bir sayıya ( 30 bin ) bağlayacağız deyin ki bizde sizlere seve seve oy verelim.
              

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Avatar
seda 2 yıl önce

2016 Ağustos kadar atama olmamalı.