Öğretmen Diyarı

Öğretmenler 29 Ekim\'de Ek Ders Alabilirler Mi?

Öğretmen ve yöneticilerin ek dersleri 1/12/2006-2006/11350 tarih ve sayılı bakanlar kurulu kararı ve 16.12.2006/26378 tarih ve sayılı resmi gazetedede yayınlanan hükümlerine göre yapılmaktadır.

 

GAZETEKAMU / ÖZEL HABER -SALİH HAZIR

 

Öğretmen ve yöneticilerin ek dersleri 1/12/2006-2006/11350 tarih ve sayılı bakanlar kurulu kararı ve 16.12.2006/26378 tarih ve sayılı resmi gazetedede yayınlanan hükümlerine göre yapılmaktadır.

 

Buna Göre;

 

Ders görevinin yapılmış sayılacağı hâller

 

MADDE 16- (1) Bir öğretim yılında 90 günü geçmemek üzere, bu Karar kapsamında bulunan personelden;

 

a) Bakanlıkça veya verilen yetki uyarınca valiliklerce yurt içinde düzenlenen her türlü eğitsel gezi, konferans, kurs ve seminerlerde görevlendirilenler; fiilen yerine getirdikleri bu görevleri süresince, görevlendirildikleri tarihte kendilerine verilmiş ek ders görevleri varsa bu görevlerini yapmış sayılırlar ve buna ilişkin ek ders ücretleri kadrolarının bulunduğu kurumca ödenir.

 

b) (Değişik :13/7/2007-2007/12399 B.K.K.) İl düzeyinde millî ve mahallî bayramların kutlamaları için kurulan hazırlık komitelerinde görevlendirilen yönetici ve öğretmenler, millî ve mahallî bayramların hazırlık çalışmalarına katılan yönetici ve öğretmenler, söz konusu bayramların hazırlık çalışmalarına ve törenlerine sınıf veya okul bütünlüğünde katılan öğrencilerin öğrenim gördüğü eğitim kurumlarının yönetici ve öğretmenleri ile millî bayramlar nedeniyle tatil edilen günlerde(1) ders görevlerini yerine getiremeyen yönetici ve öğretmenler, bu sürelerde üzerlerinde bulunan aylık karşılığı ders, varsa ek ders, ders niteliğinde yönetim ve hazırlık ve planlama görevlerini yapmış sayılırlar.

 

Yukarıdaki maddeye göre milli bayramlarda öğretmenlere ek ders ödenecek. Bu yüzden Cumhuriyet Bayramı tatilinde öğretmenlerin ek dersinde herhangi bir kesinti olmayacak ve tatil 1,5 gündür.

 

Salih HAZIR

 

Halk Eğitimi Merkezi Müdür Yardımcısı

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim