Öğretmen Diyarı

Öğretmenin Ders Defteri Angaryası Kalksın

Öğretmenler sınıf defterinin doldurulmasının angarya olmaktan çıkartılmasını istiyor. 
Her derste öğretmenler tarafından işledikleri konunun ders defterine yazılması öğretmenlerin derse harcayacağı zamanı defter yazarak geçirmesine sebep oluyor. 
Birçok öğretmen de derse dalarak ders defterini doldurmayı unutabiliyor. Zorunlu olan bu ders defteri doldurma görevini yapmayı unutan öğretmenler idare ile aralarında sorunlar yaşayabiliyor. Hatta bazı durumlarda ders defterini doldurmayan öğretmenler bir şanssızlık yaşayıp vukuat olduğunda teftiş için gelen yetkililerin tutanakları ile muhatap olabiliyor.
Ayrıca idareciler de her Cuma günü toplanan defterleri imzalamakla ciddi zaman harcıyorlar.
Öğretmen derse girdiği halde defteri doldurmadığı için derse girmemiş kabul edilip ağır cezalarla karşı karşıya kalabiliyor.
Ayrıca kazanımların yazılması gereken ders defterinde uzun kazanımlarla dolu en az 6 ders yazan öğretmenler günde ciddi bir süreyi yazmakla geçiriyor. 
Oysa anasınıfı öğretmenleri sadece ders defterlerini paraflayarak derse girdiklerini belgelemiş oluyorlar.
Öğretmenlerin sınıf defteri angaryasından bir an önce kurtarılması için Milli Eğitim Bakanlığının gerekli düzenlemeyi yapması gerekiyor.
Öğretmenler Sitesi olarak konunun değerlendirilerek öğretmenlerin bir angaryadan daha kurtarılmasını talep ediyoruz.,

 

Kaynak: www.ogretmenlersitesi.com

 

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Avatar
adile 2 yıl önce

ders defterini yazmak öğretmenin sadece 2 dakikasını alır ders defterini yazmanın amacı derste nerde kalındığını göstermedir .eğer öğretmen rapor alır veya izin alıp gelmezse sınıfa girecek olan yeni öğretmene ders defteri yol gösterir