Öğretmen Diyarı

Öğretmenime Dokunma Kampanyası Başlatıldı

Başlatılan 'öğretmenime dokunma'imza kampanyasında öğretmenlerin talep ve şikayetleri yer almakta.  Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz başta olmak üzere Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Başbakan Binali Yıldırım başlatılan imza kampanyasının iletileceği muhataplar arasında. Peki başlatılan imza kampanyasının içerik metni nedir?
Kampanya metninde şunlar yazmakta:
Kamu kurum ve kuruluşlarında öğretmen kadar üvey evlat muamelesi gören, hırpalanıp mağdur edilen bir camia var mı? Sayıca fazlayız diye mi değer verilmiyor bize?Öğretmen kendini değersiz hissederse yetiştireceği nesil nasıl olur tahmin yürütebiliyor musunuz? Ben mutsuz olursam nasıl mutlu çocuklar yetiştirebilirim? Beni bu kadar itibarsızlaştırmaktaki amacınız ne? Bana saygı duymayan,bana değer vermeyen çocuk benden ne alabilir? Neden bunca baskı? Öğrenciye, veliye, müdüre, müfettişe,vs. yaranmaya çalışan; herkesten ve her şeyden korkan bir benim sizlere ne faydam olabilir? Çekin ellerinizi üzerimden! 
Öğrencinin ve velinin öğretmeni değerlendirdiği (!) bir sistemde en tabii hakkımız değil midir bakanımızı değerlendirmek? Öğrenci ve velinin değerlendirmesinden çok daha  gerçekçi ve amaca hizmet eden bir değerlendirme olacağı su götürmez bir gerçek.
Beni desteklemelisin her kimsen. Çünkü benim mutsuzluğum birgün mutlaka senin hayatına da dokunur. Bana sahip çıkmazsanız geleceğe sahip çıkacak kimse kalmayacak. İmzanızın geleceğimize dokunması dileği ile...
Öğretmenlerin sorunlar her zaman gündemde
Öğretmen atamalarında yaşanan sorunlar uzun süre gündemde kaldı. Özellikle 6 yıl şartı ve mülakat sisteminin getirilmesi sonrasında her türü yönteme başvurarak tepkilerini ortaya koyan öğretmenler ne yazık ki sonuç alamadılar.

Kaynak:www.kadinhaberleri.com

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim