Öğretmen Diyarı

Öğretmenim, itibarına sahip çık!
Öğretmenim itibarına sahip çıkmak senin elinde;

Öğretmenim itibarına sahip çıkmak senin elinde;

Eski Başbakan Recep Tayyip ERDOĞAN; “Bir öğretmenin en düşük olanı 1624 lira alıyor. Ne karşılığı alıyor? Haftada 15 saat karşılığı alıyor. Peki, düz bir memur ne kadar çalışıyor? 40 saat. 40 saat için bu rakamın altında alanlar da var. Öğretmen ek ders verirse, bunun üstünde alıyor. Bir de tatili var. Yılda iki ay. Düz memurun tatili ise 20 gün. Şimdi soruyorum; bu haksızlık değil mi?

Eski Başbakan Recep Tayyip ERDOĞAN; "Şu sisteme bakın hele, ülkede 72 bin öğretmen açığı var, sen sınavla öğretmen seçiyorsun (KPSS), hangi akla hizmet ediyorsunuz? Bırak da öğretmenlerimiz okul seçsin, göreve başlasın. Önüne niye engel koyuyorsun? İnşallah biz hükümetimizi kurduğumuzda, bütün öğretmenlerimizi göreve başlatacağız ve öncelikli olarak eğitim sorununu çözeceğiz."

“Eski Milli Eğitim bakanı Ömer DİNÇER; “Öğretmen kendine başka iş bulsun”
Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Bülent ARINÇ; “Ömer DiNÇER öğretmenlere şahsiyet kazandırmaya çalışıyor”

Talim ve Terbiye Kurulu Üyesi Eski Başkanı Prof Dr. Ziya SELÇUK; “Üniversiteler otuz yıldır iyi öğretmen yetiştiremiyor.”

AKP Grup Başkan Vekili Mustafa ELİTAŞ; “Öğretmen 1800 TL. Alıyormuş ne iş yapıyorlar. Daha ne verelim. Git git gel Beğenmeyen başka iş yapsın”

Eski Milli Eğitim bakanı Ömer DİNÇER; ‘O zaman siz gidin ücretli öğretmenlik yapın. Biz de hayvan yetiştiricisini öğretmen yapmayalım.” “Eğer siz öğretmenlik yeterliliğine sahip olsaydınız zaten o 40 bin kişinin içerisinde olurdunuz, karşımda değil.” “Ben öğretmen olmak isteyenleri, Eminönü’ndeki caminin önünde bekleyen güvercinlere benzetiyorum. Bekliyorlar ki biri önlerine yem atsın. Özelde şansını deneyen öğretmenleri ise kendi yiyeceğini arayan dağ güvercinine benzetiyorum.”

kaynak: Ahmet Kandemir'in facebook paylaşımından düzenlenmiştir. 

kamupostasi.com

 

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol