Öğretmen Diyarı

ÖĞRETMENE ROTASYON YÖNETMELİĞİ BAŞBAKANLIKTA

  Büyük Şehirler bölgelere ayrılıyor örneğin Ankara, İzmir, İstanbul, Kayseri, Diyarbakır, Bursa,Adana,Antalya, Eskişehir, Samsun gibi


işte ayrıntılar

 

Milli Eğitim Bakanlığı,  öğretmene rotasyon konusunda çalışmalarını bitirmiş durumda. MEB yetkililerinden elde etmiş olduğumuz, gayrı resmi bilgilere göre, Öğretmene rotasyon çalışması bitirilmiş ve ilgili yönetmelik hazırlanarak, Başbakanlık personel genel müdürlüğüne gönderilmiş durumda. 

 

Yine edinmiş olduğumuz duyumlara göre ise, yönetmelik bu ayın sonuna veya en geç Nisan ayının ortalarına kadar mutlaka yayımlanacağı belirtilmektedir

 

ROTASYON YÖNETMELİĞİNDEN BAZI AYRINTILAR

 

Öğretmene rotasyon kademeli geçiş sistemi getirilmiş. Rotasyon kesinlikle kademeli uygulanacaktır.

 

Öğretmene rotasyon yönetmeliğine göre rotasyon uygulaması kademeli olarak öğretmenlere uygulanacak.İlk yıl 2015 te 12 yılını 2016 yılında 10 yılını tamamlayan 2017 yılında ise 8 yılını tamamlayan öğretmenlere uygulanacak.Öğretmenlere 3 yıl sonra her sekiz yılda bir rotasyon uygulanacak.Esas olan süre sekiz yıldır.

 

ÖĞRETMENLERE TERCİH HAKKI VERİLECEK Mİ

 

Öğretmene rotasyon aynı bölgede ve okulda 8 yılını tamamlayana uygulanacak.Okul değil bölge esas alınacak.Öğretmene 20 tercih hakkı verilmektedir.

 

Büyük şehirler bölgelere ayrılıyor örneğin Ankara İzmir İstanbul Kayseri Diyarbakır Bursa Adana Antalya Eskişehir  Samsun gibi büyük şehirler farklı eğitim bölgelerine ayrılmış. Birbirine yakın ve eş olan ilçeler grublandırılarak bölünürken küçük taşra ilçeler ise Tek bölge kabul ediliyor

 

Taşra iller ise bölgelere ayrılmaksızın okul bazında öğretmene rotasyon uygulanacak.taşra küçük iller tek bölge kabul edilmektedir.

 

Öğretmene rotasyon uygulama bu yıl başlanacak olup atamada öğretmenin aldığı ödüller. başarı belgeleri hizmet yılı dikkate alınarak.ek1 degerlendirme yapılarak puan üstünlüğüne göre sıralama yapılarak atama yapılacak.

 

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim