Öğretmen Diyarı

ÖĞRETMENE ROTASYON İPTAL EDİLECEK Mİ???

ÖĞRETMENE ROTASYON UYGULAMASINDAN VAZGEÇİLECEK Mİ?

Seçim sonuçları sonucunda oluşan bu belirsizlik ortamı, hükümeti,  hükümeti oluşturacak Bakanlar Kurulunu ve en başta eğitim camiasını içinde barındıran Milli Eğitim Bakanlığı derinden etkileyeceğe benziyor.

Geçmişten günümüze gelip-geçen hükümetlerden ziyade Milli Eğitim Bakanları görevleri esnasında eğitim-öğretimde sayısız köklü değişikliklere imza atmışlardır.
Son dönemlerdeki AKParti hükümetlerinde de bu gelenek bozulmamıştır.
Hatırlayacak olursak:

Hüseyin ÇELİK: Ortaöğretime geçiş sınavlarının 3 yıl boyunca olması ...

Ömer DİNÇER: Özür grubu tayin değişiklikleri, çocukların okula başlama yaşları...

Nabi AVCI : 4+4+4 eğitim sistemi, dershanelerin kapatılması ve rotasyon uygulaması... gibi bir çok değişim yaşanmıştır ve yaşanmaya da devam edecektir.

Gözle görünen gerçeklik ve kaçınılmaz olan koalisyon senaryoları neticesinde, Milli Eğitim Bakanlığı... Koaalisyon ortaklarının istediği en önemli 3 Bakanlıktan biri olacak ve yeni Bakanıyla birlikte başta rotasyon olmak üzere eski uygulamalarının birçoğu duracaktır.
Oluşan bu tabloda, resmiyet kazanmasa da öğretmene rotasyonun ertelendiği yönünde fısıltı gazateleri tarafından dillendirilmeye başlandı bile...

Yine de ne olursa olsun yaşanacak gelişmelerin eğitim camiasına, vazgeçilmez unsur olan öğretmen ve öğrencilerimize hayırlı sonuçlar doğurmasını diliyoruz.

saygılarımızla...


 

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim