Öğretmen Diyarı

Öğretmene kendi mahallesinde staj

ANKARA Milliyet

Davutoğlu, şubatta daha önceden ataması yapılmayan 10 bin ve 2016 için verilecek öğretmen kadrosunun yarısının atanacağını açıkladı. Şubat ayında atanacak öğretmen sayısını 30 bin olarak telaffuz eden Davutoğlu, yeni bir sisteme gidileceğini de söyledi.
Önceki gün Milli eğitim Bakanı Nabi Avcı ile bir toplantı yapan Davutoğlu’na öğretmen atamalarıyla ilgili yeni bir sistemin de sunumu yapıldı. Davutoğlu’nun verdiği bilgiye göre şubatta atanan öğretmenler, atama yapıldıkları ile gitmeyecek. Bu öğretmenler kendi oturdukları mahalledeki bir okula giderek bu okulda staja başlayacak. Öğretmenler, bitirdikleri okullarda da staj yapabilecek. Bir dönem sürecek olan bu stajın ardından yaz aylarında da öğretmen kurulması planlanan, “Akademi”lerde eğitim alacak. Akademiler kurulan kadar hizmet içi eğitim alınacak. Öğretmen eylülde göreve başlayacağı güne kadar 7 ay boyunca sürekli eğitimde kalmış olacak. Benzeri sistem ağustos atamalarında da kademeli olarak uygulanacak.
Davutoğlu, “Beyannamemizde de var Öğretmen Akademisi kuruyoruz. Yani öğretmenleri tekrar meslek içi eğitimden geçireceğiz ve öğretmen kurmayları yetiştireceğiz tabiri caizse. Nasıl Harp Akademisi harp kurmayı yetiştirir. Polis Akademisi polisi, Öğretmen Akademisi ile de öğretmenlerimizi yenileyeceğiz, geliştireceğiz” dedi. 

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim