Öğretmen Diyarı

Öğretmene İkramiye Sözü Unutuldu!

24 Kasım Öğretmenler Günü'nde bir maaş ikramiye ödenmesi, ek ders ücretinin saat ücretinin 12 liraya yükseltilmesi önerileri kabul edilmişti.

 

GAZETEKAMU / ÖZEL HABER

 

 

''Eğitimde 2023 Vizyonu''nun tartışıldığı 18. Milli Eğitim Şurası'nda öğretmenlere her yıl 24 Kasım Öğretmenler Günü'nde bir maaş ikramiye ödenmesi, ek ders ücretinin saat ücretinin 12 liraya yükseltilmesi önerileri kabul edilmişti. DöneminMilli Eğitim Bakanı ÇUBUKÇU'nun, önerileri oylatırken bu maddelerin herkes tarafından kabul görmesi üzerine, ''Anlaşılan maddi konularda bir mutabakat var'' diye espri yapması üzerine salonda gülüşmeler yaşanmıştı.

 

2010 yılında tüm ajans ve haber sitelerinde şöyle haberler geçmişti: “Kızılcahamam'da yapılan 18. Milli Eğitim Şurası'nda, Demokrat Eğitimciler Sendikası'nın (DES) teklifi üzerine her 24 Kasım Öğretmenler Günü'nde öğretmenlere bir maaş ikramiye verilmesi yönündeki kararın ardından eğitimcileri bir maaş ikramiye beklentisi sardı.”

 

Değerlendirme: 24 Kasım “Öğretmenler Günü” yaklaşıyor. 24 Kasım’a kadar hem ulusal medyada hem de internet medyasında öğretmenlerle ilgili haberleri sık sık duymaya başlayacağız. Öğretmenlere İkramiye verilmesine dair tavsiye kararı 2010’da alınmıştı. Aradan 4 yıl geçti ancak ikramiyeyle ilgili hiçbir açıklama yapılmadı. Temennimiz verilen bütün sözlerin tutulmasıdır.

 

 

 

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol