Öğretmene ek gelir

Öğretmenlerin talepleri toplu sözleşmeye taşındı. Ek gösterge, ek ders ücreti ve eğitime hazırlık ödeneği artışı masada. Kalknımada öncelikli yörelerde çalışanlara 710 lira ek tazminat göründü...


Toplu sözleşmeyi yakından izleyen öğretmenlerin, ücretlerine ilişkin pek çok talebi var. Memur- Sen'e bağlı Eğitim Bir Sen,kalkınmada öncelikli yörelerde zorunlu olarak çalışan öğretmenler için 710 liraya varan ek tazminat verilmesini masaya taşıdı. Ek ders ve öğretim yılına hazırlık ödeneğinde artış talebinin yanı sıra öğretmenlere nöbet ücreti de gündemde. Bazı talepler şöyle: 


 Öğretmen kadrolarında bulunanların mevcut ek gösterge rakamları 600 puan artırılsın.


  MEB kadrolarında bulunan tüm kamu görevlilerine her yıl 15 Eylül'de ek gösterge dahil en yüksek devlet memuru aylığınınyüzde 165'i oranında öğretim yılına hazırlık ödeneği verilsin. 


 Nöbet tutan müdür ve müdür yardımcıları ile öğretmenlere her gün 6 saat ek ders ücreti ödensin. 


 Merkezi sistemle yapılan sınavlarda görev alanlara, ek ders ücreti yerine sınav ücreti verilsin. 


 Kalkınmada öncelikli yörelere sürekli görevle atananlara ek gösterge dahil en yüksek devlet memuru aylığının; 1. bölgede görev yapanlara yüzde 10'u, 2. bölgede görev yapanlara yüzde 30'u, 3. bölgede görev yapanlara yüzde 40'ı, 4. bölgede görev yapanlarayüzde 50'si, 5. bölgede görev yapanlara yüzde 60'ı, 6. bölgede görev yapanlara yüzde 75'i, 7. bölgede görev yapanlara yüzde 90'ı oranında ek tazminat ödensin. 

Kaynak: Takvim

Anahtar Kelimeler:
öğretmene ek gelir

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim