Öğretmen Diyarı

Öğretmen zaten asildir!
 

24 Ağustos’ta başlayan ve MEBBİS üzerinden online olarak gerçekleştirilen Asli Öğretmenliğe Geçiş Yazılı Sınavı başvuruları 19 Eylül’de sona erecek. Sınav, 11 Ekim 2015 Pazar Günü Saat: 10.00’ da 81 il merkezinde yapılacak. Sonuçlar ise, 2 Kasım’da ilan edilecek.

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), bu yıl ilk defa performans değerlendirmesi sonucu başarılı olan öğretmen adaylarını, 11 Ekim’de sınava alacak. Üstelik, atanmak için zorlu sınavı bitmeyen öğretmenlerden 50 TL sınav ücreti de alınacak.

MEB daha önce aday öğretmenlerin yazılı sınavdan sonra sözlü sınava da tabi tutulacağını açıklamıştı. Fakat ‘Asli Öğretmenliğe Geçiş Yazılı Sınavı Başvuru Kılavuzu’nda sözlü sınav şartı yer almadı. Yazılı sınavda başarılı olan aday öğretmenler “öğretmen” olarak atanacak. Başarılı olamayanlar ise aday öğretmenlik unvanını kaybedecek ve memuriyetle ilişiği kesilecek.

ADAY DEĞİL ÖĞRETMENİZ!

MEB, zaten aday öğretmenleri KPSS’den yüksek puan almış adaylar arasından seçiyor. Yüksek puan almış bu öğretmen adaylarını bir kez daha sınava tabi tutuyor. Ücretli öğretmenlere ise çocukları emanet etmekte hiçbir sakınca görmüyor.

Öğretmenler, öğretmen olduklarını MEB’e ispatlamaya çalışıyor ve bu yolda zorlu sınavları bir türlü bitmiyor.

Sosyal medyada #ÖğretmenZatenAsildir hasthagı açan öğretmen adayları, ‘Asli Öğretmenliğe Geçiş Yazılı Sınavı’na tepkilerini paylaşıyor.

“Öğretmenler zaten asildir” diyen öğretmen adayları, MEB’in sınav sevdasından vazgeçmesini istiyor.

İŞTE O TEPKİ TWİTLERİNDEN BAZILARI:

– Onca yıl çabala uğraş okulunda hala aday öğretmen olarak nitelen….#ÖğretmenZatenAsildir bunu asla unutmayın

– Böyle mi nitelikli öğretmen seçeceksiniz? Bizimle uğraşmayı bırakıp ücretli öğretmenliği ortadan kaldırsanız? #ÖğretmenZatenAsildir

– #ÖğretmenZatenAsildir aday değil öğretmeniz !

– Öğretmenler Öğretmen olduklarını daha nasıl kanıtlayabilirler MEB’ e acaba? #ÖğretmenZatenAsildir

– ÖğretmenZatenAsildir Öğretmen, diplomasını aldığı gün öğretmen olmuştur. Biz yeterince sınava girdik.

– İlkokul mezununun milletvekili olduğu bir ülkede öğretmen olmak için daha ne yapmamız gerekiyor #ÖğretmenZatenAsildir

-Dört yıl lisans bitirdik bir yıl formasyon aldık,KPSS ve ÖABT’yi geçtik daha neyin sınavı? Adaylik sınavı kaldırılmalı. #ÖğretmenZatenAsildir

 
 

Kaynak: sözcü
 
Anahtar Kelimeler:
öğretmen zaten asildir

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol