Öğretmen Diyarı

Öğretmen Strateji Belgesi\'nde Sona Yaklaşırken...

Bakan Avcı, "Tavsiye kararları ışığında Öğretmen Strateji Belgesine son şeklini veriyoruz, yakında açıklayacağız. Orada 4 temel hedef, onların alt hedefleri ve onlara bağlı eylemler var. Planladık, bitmek üzere, redaksiyonunu yapıyoruz" dedi.

Strateji Belgesi Redakte Ediliyor

 

Millî Eğitim Bakanlığı´nın öğretmenlik alanındaki tüm sorunları göz önünde bulundurduğunu belirten Bakan Avcı, belgenin Millî Eğitim Şurası'ndan sonra açıklanacağını söylediklerini hatırlattı. Şurada öğretmen niteliğinin artırılmasına ilişkin onlarca tavsiye kararının alındığını hatırlatan Bakan Avcı, "Tavsiye kararları ışığında Öğretmen Strateji Belgesine son şeklini veriyoruz, yakında açıklayacağız. Orada 4 temel hedef, onların alt hedefleri ve onlara bağlı eylemler var. Planladık, bitmek üzere, redaksiyonunu yapıyoruz" dedi.

 

Öğretmen yetiştirme düzenini yeniden elden geçirildiğini ve bununla ilgili bir akademi proje bulunduğunu kaydeden Bakan Avcı, sözlerini şöyle sürdürdü:

 

''Bazı uzman öğretmenlerimizi yetiştireceğimiz bir akademi. Bu daha önce düşünülmüş sonra vazgeçilmiş. Tekrar onu da gündemimize aldık. Belki bir akademi üzerinden... Bunu, aynı zamanda mevcut eğitim fakültelerinde yeni öğrenci almaktan çok mevcut öğretmen kadrolarımızın hizmet içi eğitiminde, yani öğretmen niteliğinin arttırılmasına yönelik olarak değerlendirmeyi ümit ediyoruz."

kaynak: kamuexpress.com

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim