Öğretmen Diyarı

Öğretmen, sahte hesap açıp müdüre ölüm tuzağı kurdu

Diyarbakır merkeze bağlı Avcısuyu köyü kırsalında yaklaşık 6 ay önce ön tarafı hasar görmüş bir otomobilin önünde bulunan ceset, son günlerin en ilginç cinayet davalarından birine konu oldu. Cesedin ve aracın Kocaköy Atatürk İlköğretim Okulu'nda müdürlük yapan evli ve iki çocuk babası Arafat Kılıç'a (55) ait olduğunu belirleyen jandarma, aynı okulda görev yapan öğretmen Naciye Ataş'ın kaza anında araçta bulunduğu belirledi. 

Müdürün kendisine cinsel tacizde bulunduğunu iddia eden Ataş, intikam almak için sahte Facebook hesabı açıp müdürle randevulaştığını, tanınmamak için taktığı peruğu çıkarıp tabancasını da çıkarınca Kılıç'ın kaçtığını öne sürdü. Savcılıkta ifade değiştiren Naciye Ataş, bu kez arabasının arızalandığını, tesadüfen karşılaştığı müdürün arabasında giderken kendisini elle taciz ettiğini, bunun üzerine kuru sıkı silahını çekip araçtan indirdiği Kılıç'ın arabasını çalıştırmak isterken panikleyip üzerinden geçtiğini iddia etti.

 

'ÜSTÜNE SÜRÜP ÇARPTI'

 

Ancak jandarma tutanağında, cesedin bulunduğu tarlada yoğun lastik izleri, kapı ve vites kolunda da kan izleri tespit edildi. Yine aracın tarlaya girdikten sonra 10 metre U şeklinde dönüş yaptığı belirlendi. Geriye dönük telefon kayıtları incelemesinde ise ikilinin sıklıkla konuşup mesajlaştıkları tespit edildi. Savcı iddianamesinde, ikilinin tartışmaya başlaması üzerine genç kadının Kılıç'ı silah tehdidiyle araçtan indirdiğini, kaçma imkanı varken aracı hareket ettirip adamın üzerine sürdüğünü, kaçan Kılıç'a çarparak ölümüne neden olduğunu belirtti.

 

Ataş'ın "Kasten adam öldürmek" suçundan ağırlaştırılmış müebbet hapisle cezalandırılması istendi.

 

 Sabah

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim