Öğretmen Diyarı

Öğretmen Atamalarında Seçim Sürprizi Olacak mı?

Bu durumda, gözler yine MEB’e çevrilmiş durumda. Başta öğretmen adayları olmak üzere bir çok kesim, daha fazla öğretmen ataması yapılarak öğretmen açığının kapanması gerektiğini savunurken, hükümet ise bütçeyi gerekçe göstererek bu talebe olumlu yaklaşmamaktadır. 

Bilindiği gibi haziran ayında genel seçimler var. Her seçim öncesi atama ve kadro konuları gündeme gelmekte ve hükümet kesenin ağzını açmak zorunda kalmaktadır. Yeni bir atamanın yapılabilmesi için TBMM’den kadro onayının alınması gerekmektir. Muhalefet partileri yeni bir atamanın yapılması konusunda desteklerini sürekli beyan etmektedirler. Bu durumda hükümetin seçimleri düşünerek yeni bir atama için çalışma başlatması zor görünmemektedir. Zaten seçimden önce yeni atamaların olabileceği ile ilgili, başta dış işleri bakanı Mevlüt Çavuşoğlu olmak üzere bir çok hükumet yetkilisinin bu yöndeki olumlu söylemleri basında çıkmaya başlamıştır.


2011 Genel Seçimlerini Hatırlayalım..


2011 Haziran seçimlerinden önce ilk defa Haziran ayında 30 bin öğretmen ataması yapıldı. Bununla birlikte 4/B’li olarak çalıştırılan sözleşmeli öğretmenlerin tamamı kadroya geçirildi. Seçimlerin ardından Temmuz ayında 6575, Ağustos ayında ise 11 bin 544 öğretmen ataması yapıldı. Yani genel seçim öncesi 30 bin atama sürpriz bir atama olmuştu.


Şu durumda, atama bekleyen binlerce öğretmen adayının gözü kulağı MEB’den gelecek atama haberlerine çevrilmiş durumda. Umarız seçimden önce yeni ve büyük bir atama daha yapılarak yıllardır mağdur edilen binlerce öğretmen adayının öğrencilerine bir an önce kavuşması sağlanır.

 

mebmedya.com

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol