Öğretmen Diyarı

Öğretmen Atamalarında Başka Kadrolarda Görevli Öğretmenlere Şans Tanınıyor mu?

Konuyu gündeme getiren Milletvekili Mahmut TANAL, verdiği soru önergesinde “Milli Eğitim Bakanlığı; Kurumlararası ilk atamaya önceki yıllarda %3 lük atama gerçekleştirilmekte iken atama tarihine az bir süre kala yönetmelik değiştirerek mevzuat değişikliği ile yüzlerce kamu çalışanı mağdur edilmiştir.” dedi ve Milli Eğitim Bakanı Nabi AVCI tarafından konuya ilişkin şu soruların cevaplandırılmasını istedi:

 

 

1- Bakanlığınız; memur öğretmenlerin kurumlar arası geçişinin kolaylaştırılması yönünde yeni bir mevzuat çalışması yapmakta mıdır?

 

 

2- Bakanlığınız; hali hazırda yüksek KPSS puanları alarak kadro alan memur öğretmenlerin kurumlar arası geçiş yapabilmeleri adına yeniden KPSS sınavına girmelerini gerektiren şartı kaldırmayı planlamakta mıdır?

 

 

3- Bakanlığınızca; 31.08.2012 tarihinde değişen yönetmeliğin, değişiklik öncesi geçiş şartlarını sağlayanların hakları saklı kalarak, 31.08.2012 tarihinden sonra memur olanları kapsaması planlanmakta mıdır?

 

 

4- Bakanlığınız; hâlen kamu kurum ve kuruluşlarında öğretmen veya başka unvanda görev yapanlara ayrılan % 1'lik kontenjanı arttırmayı planlamakta mıdır?

 

 

5- Bakanlığınız; uygulamada 31 Ağustos 2012 gün ve 28397 sayılı Resmi Gazete'de yayımlanan yönetmeliği mi yoksa 657 sayılı Devlet Memurları Yasası, 1739 sayılı Milli Eğitim Temel Yasası, 3797 sayılı Milli Eğitim Bakanlığının Teşkilat ve Görevleri Hakkında Yasa ile 652 sayılı KHK'yı mı esas almaktadır?

 

 

6- Söz konusu mağduriyetlere ilişkin olarak Bakanlığınız aleyhine açılmış herhangi bir dava mevcut mudur? Bu davalar nasıl sonuçlanmıştır?

 

memurunyeri

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim