Öğretmen Diyarı

Öğretmen Atamalarında Artık Sözlü Sınav Olacak

 2015 veya bir kaç yıl içinde KPSS'nin kaldırılacağı, her kurumun kendi sınavını kendi yapacağı, sadece yazılı sınav ile öğretmen alımı olmayacağı ve sözlü sınavların da artık getirileceği günlerdir konuşuluyor, yazılıyordu.

 

 Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı bugün TBMM'de soruları yanıtladı. Dershanelerden destek kurslarına, eş atamalarından TEOG sınavına kadar değinen Avcı, öğretmen atamaları ile ilgili de çok önemli bir açıklamada bulundu. Bakan Avcı, öğretmen atamalarınının sadece sözlü sınavla olacağını yalanladı ve sözlü sınavın yanında yazılı sınavın olacağını da açıkladı. Avcı'nın açıklamasına göre bundan sonra öğretmen atamaları sadece KPSS/ÖABT ile değil, sözlü mülakatla da olacak. KPSS/ÖABT'nin ve sözlü mülakatın adayın toplam puanını %50-%50 etkileyeceği hatta sözlü puana biraz daha ağırlık verileceği düşünülüyor.


 İşte Anadolu Ajansı(AA)'nın o haberinden öğretmen atamaları ile ilgili kesit:


Nabi Avcı, "Öğretmenlere tatmin edici ücret verilemediği iddiası.... Doğru, tatmin edici ücret vermiyoruz. Takviye kurslarında göre yapan öğretmenlerimizin ders saati ücretini iki katına çıkardık, 9 lira idi 18 lira yaptık" dedi. Avcı, yeni atanan öğretmenlerin sadece sözlü sınavla alınacağı iddiasının doğru olmadığını, sözlü sınavın yanı sıra yazılı sınavın da olacağını belirtti.
Meb Medya - Özel Haber

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol