Öğretmen Diyarı

Öğretmen Atamaları Takvimi Nasıl işlenecek?

Milli Eğitim Bakanlığı önümüzdeki günlerde 37 bin yeni öğretmen ataması gerçekleştirecek.
Branş bazında kontenjanlar ne zaman açıklanacak? Öğretmen atamaları için tercihler hangi tarihte başlayıp hangi tarihte bitecek? 47 bin öğretmen atanması ihtimali var mı? Atamalar hangi tarihte yapılacak? Atandıktan sonra göreve ne zaman başlanacak? gibi onlarca soru ataması yapılmayan yüz binlerce öğretmen tarafından merak ediliyor.

47 BİN YERİNE 37 BİN Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 7 Haziran seçimleri öncesinde bir Cumhuriyet mitinginde bir öğretmen adayının sorusu üzerine Milli Eğitim Bakanı ile görüştüğünü, seçim öncesi atama yapılmayacağını ve seçimden sonra Ağustos ayında 47 bin öğretmen atanacağını açıklamıştı. Yapılacak atamanın 47 binden 37 bine düşürülmesi oldukça büyük tepkilere neden oldu. Görünen o ki 37 bin atama yapılacak. Yapılacak atamalarda KPSS'ye giren ve atama bekleyen 100 öğretmenden 92'si işsiz kalacak.  

BRANŞ BAZINDA KONTENJANLAR

Branşlara göre kontenjan dağılımı ise 5-6 gün içinde açıklanacak. MEB müsteşarı Yusuf Tekin'in açıklamalarına göre illerden gelen norm bilgileri ışığında branşlara açık sayısı oranında kontenjan dağıtılacağı açıklandı. Tekin, branş bazlarında Türkiye genelinde norm açıklarını açıklayacaklarını da belirtmişti.  

TERCİHLER VE ATAMALAR

 Tercihler Eylül ayının ilk haftasında tamamlanacak. Atamalar ise 15 Eylülde gerçekleştirilecek. Yeni atanan öğretmenler 30 Eylüle kadar göreve başlayacak. MEB yetkililerinden alınan bilgiler değişmez ise takvim bu şekilde işleyecek.

Kaynak: www.mebpersonel.com

 

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim