Öğretmen Diyarı

ÖĞRETMEN ATAMALARI İÇİN YAPILAN EYLEM İŞE YARAYACAK MI?

Atama bekleyen öğretmen dün (13 Mayıs 2015)'te büyük bir eylem yaparak sınav öncesinde 40 Bin öğretmen ataması yapılması için eylem yaptılar.

Eylemde ilginç gösteriler sergleyen atama bekleyen öğretmen adayları 2015 KPSS sınavı gelmeden 40 Bin öğretmen ataması müjdesinin artık verilmesi, atamaların bir an evvel yapılması gerektiğini vurguladılar Sınav Öncesi Öğretmen Ataması Yapılır mı? 


Bu konuda Milli Eğitim Bakanı Sayın Nabi Avcı defalarca öğretmen atamalarının 2015 Ağustos ayında yapılacağını belirtse de bu öğretmen adaylarının 40 bin sınav öncesi atama yapılması konusunda baskılarını azaltmamış aksine artırmış gibi gözüküyor. Şubat ayında 15 Bin öğretmen ataması yapılmıştı.  Öğretmen adayları 15 Bin atamanın bekleyen 300 Bin öğretmen için çok yetersiz bir sayı olduğunu her platformda dile getiriyorlar..


Milli Eğitim Bakanı Sayın Nabi Avcı'da 2014 KPSS puanıyla 40 Bin + 15 Bin = 55 Bin olmak üzere 2 öğretmen ataması yapıldığını, sınava 2 ay kalmışken yeni bir öğretmen atamasının 2015 KPSS'ye gireceklere haksızlık olacağını belirtti. Bu durum Öğretmen Atamalarının Ağustos ayında yapılacağını gösteriyor. Yani Bakan Avcı'nın açıklamalarına göre sınav öncesi yeni bir öğretmen ataması kesinlikle olmayacak...


Diğer yandan öğretmen adayları, yaptıkları görüşmelerde sınav öncesi öğretmen ataması yapılacağını söylüyorlar. Hatta sınav öncesi öğretmen atamasının yapılmasını bizzat Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın istediğini iddia edyorlar. Nabi Avcı'nın açıklamalarına rağmen son sözü de Başbakan Davutoğlu'nun söyleyeceğini belirterek mücadelelerine devam ediyorlar...


13 Mayıs'ta yapılan eylemin kesinlikle etkili olacağını düşünüyoruz ve sınav öncesi bir öğretmen ataması yapılmasını, sınırda kalan öğretmen adaylarının atanacaklarını  düşünüyoruz..

 

 
 


Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol