Öğretmen Diyarı

Öğretmen atamaları için son şans

Atanmayı bekleyen öğretmenlerin çilesi bitmek bilmiyor. Atanmayı dört gözle bekleyen öğretmenler Nabi Avcı'dan sonra Recep Tayyip Erdoğan'ın atamalar hakkında yaptıkları açıklamalarla ne yapacaklarını şaşırdılar. Sınavdan önce atama bekleyen öğretmen adayları Mayıs ataması için bir araya gelecek.

 Ağustos ayında yapılacağı duyulan atamalar öğretmen adaylarını telaşlandırdı. Sınavdan önce atama bekleyen öğretmenlerin umutları azaldı. Şimdi öğretmenler tek umut olarak Ahmet Davutoğlu'nu görüyor.

Eylemlerde bulunan öğretmenler aynı zamanda tüm birimleri telefon ve faks yağmuruna tutuyor. Bunlara rağmen hala ataması yapılmayan öğretmenlerin ellerindeki tek umudu Başbakan Ahmet Davutoğlu.

 Nabi Avcı; öğretmen atamaları ile ilgili olarak seçimden önce atama yapılmayacak açıklamasında bulundu. Ardından Recep Tayyip Erdoğan; atamanın sınav sonrası olacağını belirtti.

Konu ile ilgili olarak açıklama yapmayan Davutoğlu öğretmen adaylarının umudu olmaya devam ediyor.  Adaylar şimdilerde Ahmet Davutoğlu'nun yapacağı açıklamayı bekliyor.

Ahmet Davutoğlu Pazar günü miting düzenleyecek. İstanbul'da yapılacak olan miting dört gözle bekleniyor.  Öğretmen adayları mitingte seslerini duyurmaya çalışacaklar. Başka çaresi kalmayan öğretmenler pankart açarak Davutoğlu'ndan güzel haberler almayı umuyorlar. 

 

mebmedya.com


 

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim