Öğretmen Diyarı

ÖĞRETMEN ATAMADA EKSİK DÜZENLEME MAĞDUR EDİYOR

SORU1:  ASİLÖĞRETMEN oldukları halde atama başvurularında aday öğretmenmiş gibi muamele görüp onlara ait tam uygun başlık oluşturulmadığı için mağduriyet yaşamaktadırlar. Şubat 2016 öğretmen atamalarından önce bu kişiler daha fazla gözden kaçırılmadan ilgili mevzuattaki tanım eksikliği nasıl giderilmelidir?

SORU2 : ÖZEL OKULDA ÖĞRETMENLİK ADAYLIĞI KALDIRILMIŞ ASİL MEMURLAR için kısıtlı başvuru-onay süresi içinde il veya ilçe MEMlerde sıkıntıya düşmeden hangi başlık üzerinden Şubat2016 Öğretmen Atama Başvuru ekranında işlemimizi gerçekleştireceğiz?

SORU3:  Hizmet süresi hesabında memuriyet öncesi özel okul ve dershanelerde çalışılan SSKlı Öğretmenlik ve Öğreticilik süreleri ile Memurluk süreleri hangi katsayı ağırlığında çarpılarak toplam hizmet süresi puanı olarak değerlendirilecektir?

 

 

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Avatar
pınar 2 yıl önce

Memur oğretmenler artık Öğrencilerine kavuşsun.

Avatar
pınar 2 yıl önce

Memur Öğretmenler öğrencilerine kavuşsun artık.

Avatar
canan 2 yıl önce

Memur öğretmenlerinde kurumlar arası atamaları yapılsın, bitsin bu mağduriyet

Avatar
VHKİ ama ÖĞRETMEN 2 yıl önce

İşgüzar MEM görevlilerin başvuruları kabul etmesi ve onaylaması gerekiyor..Kılavuz ve duyurular zaten belli...MEB zaten özel okulda öğretmenlik adaylığı kalmış kişileri sayıyor!..Hem Genelge var, hem de MEB İnsan Kaynakları Gen. Müd. Hamza Aydoğdu'nun 03.07.2015’teki basın açıklamaları şöyledir: “… hâlen devlet memuru olarak görev yapanlardan daha önce öğretmenlikte adaylığı kaldırılmamış olanların, öğretmenler için öngörülen KPSSye katılıp istenilen düzeyde başarılı olmadan öğretmenliğe atanmal

Avatar
MatematikYasamdır 2 yıl önce

Milli Eğitim Mayıs2015'teki genelgeyle özel okullardan sonra özel dershanelerde kaldırılan aday öğretmenlik işlemlerini de kabul ettiğine göre asil memurlara kurumlar arası öğretmenlik atamalarına başvurabilirler...

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim