Öğretmen Diyarı

Öğretmen Atama Takvimi Açıklanmalı, Kontenjanlar İlan Edilmelidir

 Milli Eğitim Bakanlığı 40 bin öğretmen alımı yapmak için hazırlıklarına devam ediyor. Atama bekleyen öğretmenler ise merakla atama takvimini ve branşlara ait kontenjanları merak ediyor.

Bakanlık kaynaklarından son aldığımız bilgilere göre kontenjanlar belirleme çalışmaları devam ediyor. MEB Müsteşarı Yusuf TEKİN de adil bir dağılım yapmak için çalıştıklarını Twitter hesabından duyurmuştu.

 

MEB öğretmen atama ve yer değiştirme takviminde sarkmalar olduğu için, öğretmen ilk atamalarının ne zaman yapılacağı ve kontenjanların ne zaman duyurulacağı henüz belli değil. Bakanlık yetkilileri bu konudaki süreci hızlandırmalı ve resmi duyuruyu yapmalıdır. Öğretmen atama takvimi, okulların açılacağı ilk gün öğretmenler okullarında olacakları şekilde planlanmalı ve resmi duyuru yapılmalıdır. Kontenjan dağılımları da yine en kısa sürede belirlenmeli ve duyuru yapılmalıdır.

 

Resmi açıklama gelmedikçe konuyla ilgili bilgi kirliliği oluşmakta ve heyecanlı bekleyiş yerini gerginliğe bırakmaktadır. Bakanlık yetkililerini bu konuda hassas olmaya ve atama bekleyen öğretmenleri bilgilendirmeye davet ediyoruz.

 

Umarız takvim gerektiği şekilde planlanır ve kontenjan dağılımı en adil şekilde yapılır.

 

İlker Öztürk

 

 mebpersonelleri.com

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim