Öğretmen Diyarı

Öğretmen Atama Sayılarının 30 Bine Çıkartılması İçin Çalışılıyor

Ankara'da atama sayılarını arttırmak için mecliste bulunan branş öğretmenlerine, öğretmen atama sayılarının arttırılması için çalışma yapıldığı söylendi.

Uzun süredir öğretmen atama sayılarının arttırılması için mücadele eden binlerce öğretmenler son günlerde yaptıkları çalışmalarla ses getirmeye devam ediyor. Özellikle branş öğretmenleri kendi aralarından seçmiş olduğu temsileri, Ankara'da kapı kapı dolaşarak yetkililerle görüşmeye devam ediyor. Şubat ayında yapılacak olan 15 Bin atama sayısının arttırılması için mücadele eden öğretmenler yaklaşık bir aydır Ankara'da görüşmelerine devam ederlerken, tatile giren meclisin açılmasından sonra çalışmalarına daha da hız vererek mücadelelerine devam etmektedirler. 

 

Bugün ise öğretmenlerin kendi aralarından seçtikleri temsilcilerden olan ve ilk başından beri yoğun çabasıyla tanınan öğretmen adayı, sosyal medyadan yapmış olduğu duyuruda, "Şuan meclisteyiz, edindiğimiz net bilgilere göre Milli Eğitim Bakanlığı'nın atama sayısını 25-30 Bine çıkarmak için şuan da çalışması bulunuyor, az önce hükümet kanadından yetkili bir kişinin kendi ağzından edindiğimiz net bilgidir, umarım güzel olur" dedi. Uzun süredir tüm partilerin yetkilileri sendikalar ve çeşitli kuruluşlara, milletvekillerine taleplerini ileten branş öğretmenlerinin temsilcilerinden elde edilen bu bilgi sonrası büyük bir heyecan yaşantı. Şuan da Milli Eğitim Baknalığı'na gittiklerini belirten temsilciler, sadece duyumları aktardıklarını, duyumları değil net bilgileri paylaştıklarını belirttiler.

 

İşte sosyal medya üzerinden yapılan o açıklama ; 

Bu açıklamanın ardından büyük bir heyecana kapılan öğretmen adayları, ilk başından beri atama sayılarının arttırılması için mücadele ettikleri için, mücadelelerinin sonuç vermesini beklemektedirler. Şuan özür grubu atamalarıyla uğraşan Milli Eğitim  Bakanlığı , ilerleyen haftalarda öğretmen atamalarını yapacak. Bir kaç gün sonra açıklanması beklenilen Şubat ayı öğretmen atama kontenjanlarıda heyecanla beklenirken, yaşanan bu kritik gelişmeler sonrasında neler olacağı oldukça merak ediliyor. 

 

Bu yıl için atama sayılarının oldukça fazla olmasını isteyen öğretmen adayları için oldukça heyecan dolu günler yaşanırken, taleplerinin karşılanması içinde tekrar tek tek yetkililerle görüşmeye devam etmekteler. 

 

 

Meb Medya - Özel Haber

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim