Öğretmen Diyarı

Öğretmen Atama Kontenjanları Nasıl Belirleniyor?

MEB, öğretmen atamalarına ilişkin açıklamada bulundu. Öğretmen atamalarında branşlara göre kontenjan dağılımları neye göre yapılıyor? İşte MEB'in konuyla ilgili açıklaması:

 

Hiçbir atama döneminde hiçbir branşa; öyle rastgele veya o branşın mezun sayısına göre kontenjan verilmemiştir. Kontenjanlar branşların öğretmen açığı oranına göre tespit edilir. Örneğin; Atama yapılacak kadro sayısı, o dönemdeki öğretmen açığının yüzde kaçını karşılıyorsa, branş ayrımı yapılmadan her branşın öğretmen açığına göre aynı oranda kadro tahsis edilir. İstisnalar hariç her atama döneminde kontenjanlar aynı metotla tespit edilmektedir. Ve hiçbir atama döneminde bir branşa kendisine düşen paydan daha az kontenjan verilmemiştir.

 

Hiç unutmayınız ki öğretmen açığı düştükçe kontenjan sayıları da düşecektir. Atanmak için mutlaka yeterli puan almak gerekir. Aksi takdirde atanmak mümkün değildir. Ayrıca kontenjanların ve ders saatlerinin artırılması hususunda gelen talepler ilgili birimlere ve makama iletilmek üzere not alınmaktadır. İyi günler dileriz.

 

kaynak: MEBPERSONEL.COM / ÖZEL

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol