Öğretmen Diyarı

Öğretmen Akademisi'nde öğretmenlere ne öğretilecek?

Milli Eğitim Bakanlığı Öğretmen Akademisi'nin kurulması çalışmalarına başladı. AK Parti'nin seçim beyannamesinde yer alan Öğretmen Akademisi önümüzdeki şubat ayındaki atamalara kadar kurulacak 

ÖĞRETMENLERE KÜRTÇE ÖĞRETİLECEK

Akademide, öğretmenlere, anadili Kürtçe ya da Lazca olan öğrencilerle günlük konuşmalar yapabilecek kadar dil öğretilecek. Görev yaptıkları bölgenin kültürel değerleri, velilerle nasıl diyalog kuracakları, devamsız öğrencilerin okula devamının sağlanması gibi konularda öğretmenlere eğitimler verilecek.

OKULLARA BAŞARI SIRALAMASI GETİRİLECEK

Milli Eğitim Bakanlığı eğitimde kalitenin ölçülmesi için de "Eğitim Kalite Endeksi" projesini hayata geçirecek. Bu sayede sınıf, okul türü, ilçe, il ve bölgeler düzeyinde Türkiye'nin eğitim kalitesi haritasını ortaya çıkaracak. Eğitim kaliteleri arasında büyük fark olan iller ve okullar için harekete geçilecek. YÖK ve MEB, üniversitelerin eğitim fakültelerini yeniden yapılandıracak. Eğitim fakültesi öğrenci veya mezunları için farklı fakültelerde çift ana dal veya yan dal yapma imkanı sunulacak. KPSS'de bütün alanlardaki öğretmen adaylarına alan sınavı yapılacak.

Kaynak: guncelegitim.com

 

 

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim