Öğretmen Diyarı

ÖĞRETMEN AÇIĞINA MEMURÖĞRETMEN PANSUMANI

 
Sayın Binali Yıldırım ve Sayın İsmet Yılmaz Memuröğretmenlerin Mağduriyetini Bitirecek Mi?
 
Yüksek puanlarımıza rağmen öğretmenliğe atamalarımız malum nedenlerle olmayınca yine on binlerce kişi arasından büyük bir emek sarf edip KPSS ile öğretmenlik dışı memurluk kazanarak bir iş sahibi olmayı başarabildik.Ancak ömrümüzün sonuna kadar üniversite lisans diplomalarımızla, yüksek lisans bitirdiğimiz bölümlerle hiçbir ilgisi olmayan memur, VHKİ, bilgisayar işletmeni, şef, zabıt katibi, gümrük memuru, muhafaza memuru, ambar memuru, gişe görevlisi, adliye çalışanı, infaz koruma memuru, kaloriferci, itfaiyeci, şoför, hizmetli,...vs. olarak mezuniyet dışı unvanlarda çalışmak devlet için de muazzam bir kaynak israfı, verimsiz istihdamdır.
 
4 yıllık FETÖ-yönetmelik değişikliği mağduriyetinin memuröğretmenler ile ailelerinin yaşamlarını daha fazla alt-üst etmesine izin verilmemelidir.Yaşlarımız 30, 35, 40’ı aştı ve ilerliyor! Aile birliğimizi-düzenimizi kurmak, önümüzü görmek, yapmak istediğimiz-verimli olacağımız gerçek işimizde mutlu olmak, geleceğimizi planlamak istiyoruz.
 
Memuröğretmenler kamuoyu önünde asla ilk atamacılarla (memur da olmayan henüz yeni mezun) aynı öğretmen alımı havuzunda gereksiz yere karşı karşıya getirilmeden toplu bir kadro kaydırmasıyla halen çalıştıkları illerde anayasal aile birliğinin korunması adına zorunlu hizmetten muaf tutularak çoktan hak ettikleri asıl mesleklerine kavuşturulmalıdır.
 
Hem biz öğrencilerimize kavuşacağız hem de devlet, bütçeye ek yük getirmeden öğretmen açığının bir kısmını, öğretmenlik yapma hakları bulunan, idari-iş deneyimi yüksek, devlet tecrübesi yerinde, halkla ilişkiler yönünde yoğun kazanımlara sahip kamu personeliyle yani memuröğretmenlerle masrafsızca kapatacaktır!
 
Asıl meslekleri olan öğretmenliğe atamaları yapılmayıp kamuda KPSS ile kazandıkları memur kadrolarında unutulan,Öğretmen Olmaya Hak Kazanmış Kamu Personeli ile Memuriyet Öncesi MEB Özelde Öğretmenlik Yapmış Devlet Memurları diyor ki:
 
FETÖ operasyonu öncesinde MEB'in açıkladığı öğretmen ihtiyacı 67.000 'di. Operasyondan sonra yaz döneminde emekli olacak öğretmenler, açığa alınıp meslekten çıkarılacaklar ve lisansı iptal edilenlerle bu sayı 110.000' nin üzerine çıkmıştır.Ayrıca FETÖ okulları da MEB'e devredilince derslik sıkıntısı da kalmamıştır.
 
Emniyet Teşkilatının ihtiyacı olan polis memurlarını yetiştirmek üzere kurulmuş Polis Meslek Eğitim Merkezi POMEMlerdeki paralel FETÖcülerin MEB’e öğretmen olarak geçmelerini engellemek için POMEM dışındaki devlet kuruluşlarında gerçek meslekleri öğretmenliğe KURUMLARARASI İLK ATAMA GEÇİŞ sıralarını bekleyen öğretmenlik ölçütlerine sahip tertemiz kamu personeli , FETÖcüleri önlemek için çıkarılan yönetmelik değişikliğinin 4 yıldır mağduriyetini yaşamaktadırlar.
 
15 Temmuz 2016 sonrası yaşananlar sonucunda 110.000'nden fazla ÖĞRETMEN AÇIĞI oluşmuştur.Hazır bu denli öğretmen açığı da doğmuşken öğretmenlik yapma hakkı bulunan ancak yönetmelik değişikliği mağduru kamu personelinden (memuröğretmenler) isteyenlerin kadroları halen görevli oldukları illerde ve ilçelerde MEB devlet öğretmeni kadrolarına aktarılmalıdır!
 
Vatanına-devletine bağlı, tertemiz kalmış memuröğretmenlerin mülakatsız-şaibesiz-sözleşmesiz, alın terleriyle, yüksek puanlarla kazandıkları DEVLETTEKİ MEMUR KADROLARININ halen ÇALIŞTIKLARI İL ve İLÇELERDE DEVLET ÖĞRETMENLİĞİ KADROLARINA masrafsızca ve zorunlu hizmetsiz AKTARILMALARI çok yerinde bir karar olacaktır.
 
ÖĞRETMENLİK YAPMA HAKKI BULUNAN KAMU PERSONELİ:
 
1) Kamu personeli iken üniversitelerin ilgili bölümlerini bitirip öğretmenlik yapma hakkını kazanmış aday öğretmen olacak asil memurlar.
 
2) Memuriyette asaleti onaylanmış, memuriyet öncesi MEBe bağlı Özel Öğretim Kurumlarında öğretmenlik yapmış asil öğretmenler ve aday öğretmenler 
 
* Öğretmen Olmaya Hak Kazanmış Kamu Personeli ile Memuriyet Öncesi MEB Özelde Öğretmenlik Yapmış Devlet Memurları

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Avatar
soner 1 yıl önce

hakkimiz olan kurumlar arasi gecisi istiyoruz

Avatar
Deniz 1 yıl önce

Öncelikle bu haberi yaptığınız için çok teşekkür ederiz. 4 yıl önce geceyarısı düzenlenen bir değişikle bir gecede hayallerimiz değişti. Kimimiz öğretmenlik mezunu olarak kamuda düz memur kadrosuna girerken kimimiz memur olarak çalışırken aynı zamanda öğretmenlik okuduk. Günde 8 saat mesai yapıp, gece nöbet tutup nöbetten çıkarak uykusuz bir şekilde okula gittik. Kimimizin çocuğu vardı, birde üstüne çocuk baktık. Sırf istediğimiz mesleği yapalım diye. Bizim bir maaş yada emeklilik kaygımız yok çünkü zaten memuruz. Ama severek va canla başla yapacağımız bir işte çalışmak istiyoruz. Eğer öyle olmasaydı herkes rahat yatağında uyurken biz geceleri çocuklarımızı uyutup ertesi günkü finallere vizelere çalışmazdık, üstelik ertesi gün mesaiye gidecek olmamıza rağmen. Biz anne baba parası yiyerek, cafelerde takılarak bitirmedik bu okulları.umarım yetkililer bu çektiğimiz sıkıntıları duyar ve kurumlar arası geçişi tekrar getirirler. Rabbim uykusuz geçen gecelerin karşılığını verir muhakkak.

Avatar
Ahmet Y 1 yıl önce

Sn Bakanımızdan bu haksîzlığı gidermesini bekliyoruz

Avatar
Ahmet 1 yıl önce

Memur Öğretmenler atanmak istiyor

Avatar
Akın 1 yıl önce

Kurumlararası geçiş Memur Öğretmenlerin hakkıdır

Avatar
Mehmet Efe Y 1 yıl önce

Sn Cumhurbaşkanımızdan Memur Öğretmenlerin 2008 öncesi olduğu gibi hizmet süresine göre Kurumlararası geçiş hakkının geri getirilmesini istiyoruz

Avatar
Ak Yürekler 1 yıl önce

Sn Cumhurbaşkanımız Memur Öğretmenler Fetöcülerin mağduriyetine mağruz kaldı.2008 öncesi haklarını sizden geri istiyor.Adaletinize güveniyoruz.Allah sizi muvaffak etsin

Avatar
İbrahim 07 1 yıl önce

İkinci il dışı şart haziran ayında yapılan haksızlık giderilsin emek veren öğretmenlerin tayin hakkıdır.

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim