Öğretmen Diyarı

Öğrencisi Tarafından Saldırıya Uğrayan Öğretmen, Yoğun Bakımda..

Eğitim-Bir-Sen Kayseri Şube Başkanı Aydın Kalkan, Seyyit Burhanettin Endüstri Meslek Lisesi Müdür Yardımcısı Mehmet Aktaş’ın öğrencisinin saldırısına uğradığını ve sağlık durumunun ciddiyetini koruduğunu belirterek, Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı’yı şiddet olaylarına sessiz kalmamaya ve öğretmenlerin yanında olduğunu göstermeye davet etti.

Kalkan, Şube binasında düzenlediği basın toplantısında, “Seyyit Burhanettin Endüstri Meslek Lisesi’nde Cuma namazına giderken saldırıya uğrayan Müdür Yardımcısı Mehmet Aktaş şu anda yoğun bakımda. Son yıllarda alışmaya başladığımız bu tür haberlere maalesef hemen her gün yenileri ekleniyor. Gün geçmiyor ki öğretmene karşı şiddet haberlerine bir yeni eklenmesin. Bu tür magandalara karşı herkesi tepki vermeye davet ediyorum” dedi.

Öğretmenlerin kolay hedef haline gelmesini sağlayan okullardaki güvenlik probleminin bir an önce çözülmesi gerektiğini vurgulayan Kalkan, “Okullar, öğrenci ve eğitim çalışanları için güvenli alanlara dönüştürülmelidir. Ayrıca Alo 147 gibi, bazı öğrenci velilerini haksız ihbar yapmaya teşvik eden uygulamalara son verilmelidir. Öğretmenlerin yaşamını tehdit eden ve her geçen gün artarak devam eden şiddet olayları ile ilgili eğitimcilerin sahipsizlik duygusuna kapıldıklarını buradan bir kez daha vurgulamak istiyorum. Öğretmenleri değersizleştiren ve hedef tahtasına oturtan yaklaşımlar ile öğretmenleri huzursuz eden darp ve yaralama hadiseleri sadece eğitimcilerin değil, başta Milli Eğitim Bakanı olmak üzere, bütün toplumun ortak sorunudur. Bu noktadan hareketle Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı’yı şiddet olaylarına karşı sessiz kalmamaya ve öğretmenlerinin yanında olduğunu göstermeye davet ediyorum” şeklinde konuştu. 

 

mebpersonel.info.tr

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim