Öğretmen Diyarı

Öğrencinin Ağabeyinden Öğretmene Dayak

ÖĞRENCİNİN AĞABEYİ, ÖĞRETMENİ DÖVDÜ

 

Elazığ'ın Kovancılar ilçesinde bir öğrencinin ağabeyinin, beden eğitim öğretmenini darp ettiği iddia edildi.

Edinilen bilgilere göre, olay, dün Kovancılar ilçesi Kovancılar Ortaokulu'nun önünde meydana geldi. İddiaya göre, teneffüste hortumla arkadaşlarının üzerine su tuttuğu için öğrencisi A.A.'ya beden eğitim öğretmeni Ö.K. kızdı. Bu sırada traktörle okul önünden geçen A.A.'nın ağabeyi R.A., beden eğitim öğretmeni Ö.K. ile aralarında tartışma çıktı. Çıkan tartışmada R.A., öğretmen Ö.K.'yi darp etti. Yüzünde şişlik oluşan öğretmen Ö.K., rapor alarak ilçeden ayrıldı.

Olayla ilgili polis şüpheli B.A.'yı gözaltına alarak işlem başlattı.

Soruşturma devam ediyor.

 

Öğretmene Darp Olay Protesto Edildi

Elazığ'ın Kovancılar ilçesinde bir öğretmenin öğrencisinin ağabeyi tarafından darp edilmesi olayı, eğitim Bir-Sen tarafından protesto edildi.

Dün darp edilen beden eğitim öğretmeni ile ilgili tepkilerini ortaya koyan Eğitim Bir-Sen Elazığ ve Kovancılar Şube başkanları, öğretmenlerle birlikte okul önüne gelerek basın açıklaması yaptı. Eğitim Bir-Sen Kovancılar İlçe Başkanı Atilla Yılmaz, "Kovancılar Ortaokulu’nda Pazartesi günü beden eğitimi öğretmeni ve eğitim çalışanlarımıza yönelik yapılan şiddet olaylarını kınamak üzere toplanmış bulunmaktayız. Öğrencisini eğitmek ve topluma kazandırmaktan başka hiçbir amacı olmayan öğretmenin görevi başında iken şiddete maruz kalmasının temelinde öğretmene olan saygı ve sevginin azalmasının payı elbette çok büyüktür. Sendikalar olarak, öğretmenlerimiz öğrencilerine daha iyi bir eğitim verebilmek için mücadele verirken hayatlarını riske edecek derecede şiddete maruz kalmasından son derece kaygılıyız. Sevginin merhametin ve insanı kamil olmanın öğrenildiği yerler olması gereken okullarımız ne yazık ki şiddetin çatışmanın ve öfkenin merkezi olmuştur. Güvenliğin olmadığı yerde sağlıklı bir eğitim yapılamaz. Şiddetin her türlüsüne, nereden ve kimden gelirse gelsin karşıyız. Ve herkes şunu bilmelidir ki eğitim çalışanları asla sahipsiz değildir. Bütün gücümüzle arkadaşlarımızın yanında olacak ve arkadaşlarımızın uğradığı şiddetin takipçisi olacağız. Yetkilileri öğretmenlere ve eğitim çalışanlarına sahip çıkmaya çağırıyoruz. Eğitim çalışanlarına yönelik şiddetin bir an önce son bulmasını istiyoruz. Eğitimciye saldırmak demek aynı zamanda bilime ve ülkenin geleceğine saldırmak demektir. Şiddete maruz kalan meslektaşlarımıza geçmiş olsun diyor, eğitim çalışanlarına yapılan her türlü şiddet olaylarını kınıyoruz. Kovancılar'da bir hafta boyunca siyah kurdele takarak derslere ve mesaiye gidilecek" dedi.

Grup, basın açıklamasının ardından sessizce dağıldı.

 

Ajanslar

 

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol