Öğretmen Diyarı

Ocak Ataması Branş Öğretmenlerine Yönelik Olsun

Ocak ayında 15.000 öğretmen ataması yapılacağı müjdesi Başbakan Ahmet Davutoğlu tarafından verildi.

Eylül ayında yapılan 40 bin öğretmen atamasının ardından uzun süre öğretmen adayları seslerini duyurmaya ek bir atama için mücadele vermeye devam ettiler. Nihayet verilen mücadelenin meyvesi alındı. Yeterli olmasa da hiç yoktan iyidir dedirtecek bir 15 bin öğretmen ataması gerçekleştirilecek.

 

Öğretmen ataması verilen mücadelenin yanı sıra 40 bin öğretmen atamasında bir çok branş öğretmeni kendi bölümlerine yeteri kadar kadro ayrılmadığını ifade ettiler. Bu konuda haklılıklarını her platformda dile getirmeye çalıştılar. Özellikle branş öğretmenleri tarafından 16 Kasımda Ankara Eylemi gerçekleştirildi.

 

Ocak ayında yapılacak 15 Bin öğretmen atamasında büyük çoğunluğun branş öğretmenliğine ayrılması gerekmektedir. Din Kültürü, Sınıf Öğretmenliği, İngilizce gibi bölümler Eylül atamalarında büyük payı alan bölümler olmuştu. Ocak ayında yapılacak olan atamalarda branş öğretmenlerine aslan payının verilerek 40 bin öğretmen atamsında yeteri kadar kadro ayrılmayan bölümlere gerekli atamaların yapılması gerekmektedir. Branş öğretmenlerinin atama için verdikleri mücadele göz ardı edilmemelidir.

 

Ocak ayında yapılacak olan 15 bin atama yeterli olmasa da ülkemiz için, atanacak öğretmenler için hayırlı uğurlu olsun.

 

kaynak:MEBPERSONEL.COM/ÖZEL HABER

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol