Öğretmen Diyarı

ÖABT (Öğretmenlik Alan Bilgisi Testi) Giriş Yerleri Ne Zaman Belli Olacak?

KPSS 2015 için geri sayım başladı.

Binlerce memur ve öğretmen adayı bir süredir KPSS başvuruları için gün sayıyordu. Adayların merakla beklediği KPSS başvuruları 6 Mayıs'ta başladı ve 21 Mayıs'ta KPSS başvuruları sona erdi. 4-5 Temmuz da KPSS gerçekleştirilecek. 2015 KPSS için başvurular bşladı. 2015 Kamu Personel Seçme Sınavı (KPSS), A Grubu ve Öğretmenlik kadroları için 4-5 Temmuz 2015 tarihlerinde; Öğretmenlik Alan Bilgisi Testi (ÖABT), 12 Temmuz 2015 tarihinde yapılacaktır.

Temmuz ayında yapılacak sınav için ÖSYM, KPSS başvurularının 6-21 Mayıs 2015 tarihleri arasında yapılacağını duyurdu. ÖSYM'nin internet sayfasındaki sınav takvimine göre, 2015 KPSS (A Grubu ve Öğretmenlik) 4-5 Temmuz'da, Öğretmenlik Alan Bilgisi Testi (ÖABT) ise 12 Temmuz'da gerçekleştirilecek. Lisans mezunları ile bir lisans programından mezun olabilecek durumdaki adaylar 2015 yılı KPSS başvurularında bulunabilecek.  Adaylar başvurularını, ÖSYM merkezleri ve "www.osym.gov.tr" internet adresinden yapabilecekler.

2015-KPSS sonuçları B Grubu Kadrolar için kullanılmayacaktır. Bu nedenle 2015-KPSS’ye sadece A Grubu ve Öğretmenlik Kadrolarına atanmak isteyen lisans mezunları ile bir lisans programından mezun olabilecek durumda olan adaylar gireceklerdir.

 

www.kamuajans.comDikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol