Öğretmen Diyarı

O ÖĞRETMENLERİN EK DERSİ KESİLMEYECEK
 Fatih Projesi BT rehber öğretmenlerinin görev ve ek ders ücretlerine ilişkin Milli Eğitim Bakanlığı’na yazdığımız 1.03.2016 tarihli yazıya nihayet yanıt verildi.Fatih Projesi kapsamında BT rehber öğretmenlerinin bu görevleri nedeniyle asli görevlerini  ve bu görevleriyle bağlantılı olarak ek ders görevini yapmış sayılacaklarından haftalık 18 saat ek ders ücreti alabilecekleri; ancak bu görevlerinin dışında hafta sonu yetiştirme kursunda görev almaları halinde bu kurs ücretlerini alıp alamayacakları hususunda bakanlık birimleri arasında farklı anlayış ve uygulamalara yer verildiği gerekçesiyle Bakanlıktan çelişkinin giderilmesini istemiştik.
Bakanlık 19.04.2016 tarih E.4414254 sayılı yazısıyla “Fatih Projesi Bilişim Teknolojileri Rehberliği geçici görevlendirmesi gereği, yapmak durumunda oldukları görevlerin kapsamında bulunmayan başka eğitim faaliyetleri ile ilgili mevzuatı doğrultusunda ayrıca ek ders ücretinden yararlandırılmaları gerektiği “ ifade edilmiştir.


Açıklamalardan da anlaşıldığı üzere Bakanlık yazısından; Fatih Projesi kapsamında görev alan öğretmenlerin  bu görevlerinin dışında, ayrıca yaptıkları eğitim faaliyetinden, örneğin hafta sonu yetiştirme  kursu, seminer vb. faaliyetlerinden doğan ek ders ücreti veya belletmenlik görevinden kaynaklanan ek ders ücreti almalarında herhangi bir sakınca bulunmadığı sonucuna varılmaktadır.


Konuyla ilgilenen öğretmenlerimizin bu hususta çalıştıkları okul/eğitim kurumu müdürlüklerine başvurarak uygulamaya ilişkin varsa yanlışlıkların Bakanlığın yazısı doğrultusunda düzeltilmesini talep etmeleri gerekmektedir.

Bakanlığa yazılan yazı için TIKLAYINIZ.

MEB Cevabı İçin TIKLAYINIZ.

Eğitim-İş


Kaynak: memursesi.com (memursesi@gmail.com)

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim