Öğretmen Diyarı

Nisan ayı ataması için çok önemli açıklama

Milli Eğitim Bakanlığı'nın olası Nisan ayı öğretmen atamaları ile ilgili görsel ve yazılı medyada onlarca bilgi paylaşımında bulunuluyor. Özellikle sosyal medya kanalları ile atama bekleyen öğretmenlere verilen haberler zihinleri oldukça bulandırıyor.


''Nisan ayında öğretmen ataması olacak mı?'' sorusu en çok merak edilen sorulardan bir tanesi. Eğitim camiası, yetkililer ve genel olarak düşünce Nisan ayı veya seçim öncesinde öğretmen ataması olacağı yönünde. Peki ''Nisan ayında atama olursa kaç bin öğretmen atanacak?'' Bu soru da oldukça merak edilen konulardan bir tanesi...

Hal böyle iken Gazeteciler Derneği Başkan Yardımcısı, Sabah gazetesi yazarı ve A Haber ekranlarında ''Bize Sorun'' programının moderatörü ve ayrıca Ak Parti ile bakanlık yetkililerine yakın olduğu bilinen Faruk Erdem'den çok çarpıcı açıklamalar geldi. Erdem, MEB'den üst düzey bir yetkili ile görüştüğünü ve öğretmen atamaları konusunda Mart ayının önem teşkil ettiğini açıkladı.


Gazeteci Faruk Erdem, resmi twitter adresinden yaptığı açıklamada MEB'den üst düzey bir yetkili ile uzun bir görüşme yaptığını ve detayları hafta sonu açıklayacağını belirtti. Erdem, herkesin sesi olduklarını ve ayrım yapmadan bu süreci geçireceklerini de ekledi.


Faruk Erdem'in açıklamaları şu şekilde:


MEB'deki yetkili suanki durumu, sureci ve olabilecek gelismeleri anlatti.Uzun bir konusma kismen olumlu.Hepsini paylasacagm.Mart ayi onemli


Herkesin sesi olup talebini duyurmaya calisiyoruz.Elimizden geldigince ayrim yapmadan buna devam edecegiz.İyi aksamlar


MEB'den cok onemli bir yetkiliyle gorustum.Atama ve kadro surecini haftasonu @tvahaber de detayli anlatacagim

Şimdi öğretmen adaylarının gözü, kulağı Faruk Erdem'de...


kaynak: www.mebmedya.com


Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol