Öğretmen Diyarı

Nisan 40 bin + Mayıs 40 bin Olabilir

Seçimden önce yeni atamaların olacağını söyleyen başta dış işleri bakanımız Sayın Mevlüt Çavuşoğlu olmak üzere bir çok hükumet yetkilisinin bu yöndeki olumlu söylemleri basında çıkmaya başlamıştır. AK Parti hükumeti’nin başkanlık sistemine geçişi için en önemli  seçim dönemi olarak kabul edilen bu dönemde kadro açma konusunda büyük sürprizlerin yaşanacağı belli olmaya başlamıştır. Çoğumuzun aklına mantıklı gelmeyen bu sayıda kadro açılması AK Parti’nin kendi açısından en hayati gördüğü seçim dönemine girecek olmasından kaynaklanmaktadır. Burası iyi anlaşılmalıdır.

 

Burada üzerine büyük düşen gruplar AYÖP, sendikalar, sivil toplum kuruluşları, vakıflar ve mezun olmak üzere olan öğrenci komiteleri olacaktır. Bu adı geçen toplulukların şu andan itibaren her saniyeyi değerlendirerek atamaların yapılmasıyla ilgili bakanlığa fax, basın yoluyla açıklama, facebook ve twitter gibi sosyal paylaşım siteleri düzeylerinde birlikte hareket ederek seslerini ve haklılıklarını her kesimden insana duyurmaları çok önemlidir.


Hükumet yetkililerine bakılacak olursa otoriteler bu konuda günler geçtikçe ve seçim yaklaştıkça başbakanlıktan maliye bakanlığına talimat verileceği bilgisi yavaş yavaş olgunlaşmaya başlamıştır. En son genel seçimlerdeki benzer bu sene de şubat, nisan, mayıs ve ağustos ayları olmak üzere toplam dört atama yapılacağı kulislerde konuşulmaya başlanmış ve bu bilgiler de yavaşça basına sızmaya başlamıştır. Tabi burada dananın kuyruğu nisan ve mayıs aylarında kopacaktır..Bize gelen bilgilere göre seçimden önce yapılacak olan atama sayısı rutin olarak her ağustosta yapılan atama sayısından çok daha fazla olacaktır. Bu sayı ortalama olarak 100 bine yakın bir sayı olacaktır. Başkanlık sistemine geçişteki bu çok önemli dönemi belki şimdi kavrayamayanlar ya da bu kadar atama yapılacağına ihtimal vermeyenler başkanlık sistemine geçilip de yıllar geçtikten sonra başkanlık sistemine geçildiği seneki tarihi atamaları konuşacaklardır.
kaynak: Meb Medya - Özel Haber

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol