Öğretmen Diyarı

Nisan 2015\'te Öğretmen Ataması Olacak Mı? Bir Tweet Daha

Atama kadro onayının açıklanmasından sonra atamaların hangi dönemlerde yapılacağı ile ilgili hem yazılı hem  görsel hem de sosyal medyada büyük bir kamuoyu çalışması oluşturuldu.

Eğitim fakültelerinden mezun olup atama bekleyenler bir an önce 2015 Nisan ayında atamaların yapılmasını beklerken henüz mezun olmayan halihazırda öğrenci olan öğretmen adayları da 2015 ağustos ya da 2015 eylül ayında atamaların yapılmasını istiyorlardı.

Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı'nın açıklamalarından atamaların eylül ayında yapılacağı sonucu çıkarılsa da Başbakan Ahmet Davutoğlu'na yakın isimlerin attığı tweetler ve yaptığı açıklamalar 2015 Nisan ayında atamaların olacağı yönünde büyük bir umut ışığı doğurdu. 2015 Nisan ayında atama bekleyen öğretmenler seslerini bütün milletvekili ve bürokratlarına duyurmaya çalışıyor.

Bunlardan birisi de AK Parti Gaziantep Milletvekili, TBMM Plan Bütçe Komisyonu Üyesi Nejat KOÇER oldu. KOÇER de yine twitter üzerinden yaptığı açıklamada atama bekleyen öğretmenler adına umut veren sözler söyledi.

Nejat Koçer Tweetinde; Atama bekleyen öğretmenlerin Nisan isteği şu an belli değil. Atama teklifi önce bu hafta komisyonda sonra da mecliste karara bağlanacak.

Meb'e verilecek 47 öğretmen kadrosu yıl içinde değerlendirmek içindir. Sayısını ve zamanını Tbmm'nin kabülunden sonra Meb  belirleyecektir. Atama bekleyen öğretmenlerimizin dilek ve temennilerini bu hafta Plan Bütçe komisyonundaki görüşmemizde MEB Bakanımıza ileteceğim.''  Şimdi bu görüşmenin sonucu merakla bekleniyor. Atama bekleyen öğretmenler şimdi heyecanla TBMM Plan Bütçe Komisyonu Üyesi Nejat KOÇER'in tweetlerini bekliyor?

 

kaynak: Kamuajans.com/ÖZEL 


Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol