Öğretmen Diyarı

Ne Haziran, Ne Ağustos;

1 Eylül 2015 tarihi itibari ile kapanacak olan dershaneler için süreç devam ediyor ve kimi dershaneler okullaştı kimileri ise okullaşmaya devam ediyor. 1 Eylül 2015 tarihi ayrıca 2015-2016 Eğitim-Öğretim yılının başlangıç tarihi ve öğretmen adaylarını bekleyen tehlike bu tarihten itibaren resmi olarak başlamış olacak. Gündemde Nisan mı olsun Mayıs mı, Haziran mı, Ağustos mu olsun tartışmaları sürerken ve öğretmen adayları arasında sosyal medyada yoğun tartışmalara yol açan Öğretmen adayları asıl tehlikenin nerden geldiğinin ne kadar farkındalar.

Daha önce açıklanan Dershane Öğretmenlerinin MEB'e geçmesi ile ilgili bilgiler MEB tarafından yayınlanmıştı. Yani şaka değil gerçek tehlike çok büyük. 47 Bin atamada onlarında içerisinde olacağını unutmamak gerek.

Nisan, Mayıs, Haziran veya Ağustos atamasına yoğunlaşmışken adaylar Seçim Sonrası yasaşayacakları şoktan bihaber görünüyorlar. Bir kez daha nedir geçiş süreci ve Dershane Öğretmenleri nasıl geçecek MEB'e? MEB’te öğretmen olabilmek için KPSS’ye girmeden direk atanacaklar!!! 5 şartı yerine getiren herkes atanacak.

1 Ocak 2014 tarihi itibariyle dershanelerde en az 6 yıl (2160 gün) sigortalı çalışmak Pedagojik formasyon belgesi sahibi olmak, 4 Mart 2014 tarihi itibariyle bir dershane ve etüt eğitim merkezinde çalışmak, Herhangi bir kurumdan emeklilik maaşı almamak, Bakanlığın yapacağı sözlü sınavdan başarılı olmak. Yıllarını ücretli öğretmen olarak MEB’te geçiren öğretmen adayları sırf KPSS’den atanamadıkları için suçları ne?

Bu Dershane atamaları hem ücretli öğretmenler için hem de atanmayı bekleyen öğretmen adayları için çok büyük haksızlık olacaktır. Haziran mı Ağustos mu tartışmalarını bırakıp bu konuyu dile getirmelerini tavsiye ederiz.

Çünkü önümüzdeki süreç çok zor geçecek ama kimsenin ya haberi yok ya da umursamıyor.

 

Kaynak: "www.memurlar.net.com"

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim