Öğretmen Diyarı

Nabi Hoca'dan Öğretmenlere Bir Jest

Öğretmen Dostu Bakan Avcı'nın talimatlarıyla 29-30 Haziran tarihleri öğretmenler için tatil edildi.

Bilindiği üzere  MEB tarihinde ilk defa öğretmenlerin yaz semineri uygulaması için Bakan Avcı'nın talimatları doğrultusunda öğretmenler istedikleri yerde yaz seminerini alabilmeleri sağlanmıştı. Bu talimattan  sonra  öğretmenler sadece bir dilekçe vererek  şu an yaz seminerini istedikleri ilde ki eğitim kurumlarında  yapabiliyor. Fakat mevzuat gereği 2015 yaz seminerlerin son iki günü olan 29-30 haziran tarihlerinde öğretmenlerin ek ders alamayacakları halde yasal olarak bu iki günde de yaz semineri uygulaması kapsamında eğitim kurumlarına gitmesi gerekiyordu.

 Göreve geldiği günden bu yana öğretmenler lehine verdiği kararlar ile adeta öğretmenlerin gönlüdne taht kuran Bakan Avcı bu mağduriyer yet karşısında  sessiz kalmayarak 29-30 Haziran tarihlerinde öğretmenlerin izinli sayılması için gerekli talimatı verip  öğretmenlerin 29-30 Haziran tarihlerinde izinli olmaları sağladı.

Öğretmen Dostu Bakan Avcı'nın Haziran ayında öğretmenlerin mağdur olmaması için verdiği talimalar;

1) Öğretmenlerin  Yaz Seminerlerin Bir Dilekçe ile istedikleri ilde alması sağlandı.

2) Bakan Avcı'nın Çabaları Sonucu 3 yıl Kesintisiz Sigorta Şartı Uygulamasında düzeltilmeye gidilemsi  kararı.

3) Aday Öğretmenlerin Eş durumu atamalarına başvuru hakkı. 4) 29-30 Haziran 2015 tarihleri arasında öğretmenlerin izinli sayılması.  

Ramazan ayında öğretmenlerin mağdur olmaması için  her türlü  hasasiyeti gösterip öğretmenler lehine talimat veren   Öğretmen Dostu Bakan AVCI ve ekibine teşekkür ediyoruz .


Kaynak: kamuajans.com

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol