Öğretmen Diyarı

Müsteşar Tekin, Atama Bekleyen Bir Öğretmenin Mektubunu Paylaştı

Milli Eğitim Bakanlığı müsteşarı Yusuf Tekin atama bekleyen bir öğretmenin mektubunun kendisine ulaştığı ile ilgili bir paylaşımda bulundu.

Önümüzdeki haftalarda yapılacak öğretmen atamaları yaklaşmışken atama bekleyen yüz binlerce öğretmen kendi branşları adına özellikle MEB müsteşarı Yusuf Tekin ve MEB İnsan Kaynakları Genel Müdürü Hamza Aydoğdu'ya ulaşmaya, isteklerini anlatmaya çalışıyor. Bu konuda sosyal medya da aktif bir şekilde kullanılıyor.

 

 Atama bekleyen bir nakış öğretmeninin gönderdiği mektubun fotoğrafını resmi twitter adresinde paylaşan MEB müsteşarı Yusuf Tekin ''Atama bekleyen Giyim Öğretmeni adayı arkadaşların çok ilginç mesaj ve mektubu biraz önce elime ulaştı'' ifadelerini kullandı. Tekin'in paylaştığı fotoğrafta ahşap bir kutuda giyim öğretmenleri adına yazılmış bir mektup görülüyor. Ayrıca ilgili ahşap sandığın kapağına da ''Giyim Öğretmenleri'' yazısının kazınmış olması da dikkat çekti.

 

 MEB müsteşarı Tekin'in bu tarz şeyleri paylaşmamayı tercih ettiği biliniyordu. Böyle bit tweet atması ve paylaşımda bulunması gelen mektuptan etkilendiği yorumlarına neden oldu. Giyim öğretmenleri için Şubat ayında verilecek kontenjanın geçmiş dönemlere göre nasıl değişiklik göstereceği, bu tarz mektup, dosya gibi materyallerin işe yarayıp yaramadığı merak ediliyor.

 

 İşte Yusuf Tekin'in atmış olduğu tweet ve ilgili fotoğraf:


Meb Medya - Özel Haber

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim