Öğretmen Diyarı

Muş\'ta en az öğretmen açığı Korkut\'ta

Muş’un Korkut ilçesi son yapılan öğretmen ataması ile öğretmen açığının diğer ilçelerden daha az olduğu öğrenildi.

Korkut’ta 39 öğretmen açığı bulunduğunu söyleyen İlçe Milli eğitim Müdürü Remzi Sayılgan, en az öğretmen açığının Korkut’ta olduğunu açıkladı. Sayılgan, 4 yıllık üniversite mezunlarıyla öğretmen açığını gidereceklerini de sözlerine ekledi.

2013-2014 eğitim ve öğretim yılında il merkezi ve ilçeler arasında TEOG sınavında birinci olan Korkut ilçe Milli Eğitim Müdürü Remzi Sayılgan, 2014-2015 eğitim ve öğretim yılında da zirvede kalmaya devam edeceklerini hatırlattı.Yapılan atamalar sonucu 114 öğretmenin tayininin çıktığını belirten Sayılgan, il merkezinden 161 öğretmen kontenjanı aldıklarını belirterek, en az açığı bulunan ilçe olduklarını söyledi.

Korkut ilçesinde eğitimin çıtasını yükselttiklerini belirten İlçe Milli Eğitim Müdürü Sayılgan, eğitimde devrim niteliğinde bir başarının yakalandığını, bu başarının üzerine bu yıl da başarı ekleneceğini söyledi. Sayılgan “Geçen yıl TEOG sınavında il merkezi ve ilçeleri arasında en iyi dereceyi yakaladık. Bu başarının devam etmesi için bu yıl daha çok çalışacağız. İlçemizde 4. atama sonucu 114 öğretmenin tayini farklı bölgelere çıktı. Ancak il merkezinin bize verdiği 161 kontenjan sayesinde öğretmen açığımız bölgede en az olan ilçeyiz. İlçemizde 39 öğretmen açığımız bulunmaktadır. Bu açığımızı da 4 yıllık üniversite mezunlarından ücretli öğretmen ile kapatacağımızı düşünüyoruz. 39 boş kadro için 124 başvuru bulunuyor. 4 yıllık üniversite mezunlarının ücretli öğretmen için başvuruları bulunuyor. Açığımızı bu başvurulardan kapatacağız. Yine 2 yıllık üniversite mezunlarından 109 başvuru yapıldı. Bu 109 müracaatı değerlendirmeye almayacağız. 4 yıllık mezunlarla açığımızı kapatıp, yeni gelen kadrolarımızla birlikte bu yıl ilçemizin eğitim seviyesini daha da yükselteceğiz. Ailelerin ve bizim beklentimiz geçen yıl yakalanan başarının üzerine çıkarak, eğitimde hedeflerimizi yükseltmek. İlçe olarak eğitimde başarıda süreklilik kazanmak için ne gerekiyorsa yapacağız” şeklinde konuştu.

 

IHA

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim