Öğretmen Diyarı

Mucize Filmi Konusuyla Öğretmenlerin Gözdesi Oldu

 Yılbaşından sonra vizyona giren ve kısa sürede ilgi odağı olan mucize filmi konusuyla da öğretmenlerin gözdesi olmaya devam ediyor.

1 Ocak tarihinden itibaren vizyona giren mucize filmi öğretmenlerin yeni gözdesi oldu. Vizyona girdiği andan itibaren bir çok kitleyi ekran başında toplayan filmin konusunda, batı illerinde görev yapan bir öğretmenin doğuya atanmasından sonra yaşadığı bir takım konuları ele alan filmin kısa sürede bu kadar çok ilgi görmesinin ardından, hem filmin gerçek konuları ele alması hemde öğretmenlik mesleğinde yaşanan sorunları ele almasından dolayı büyük bir ilgi odağı haline geldi. 

 

Hafta sonu ve yaşanan yoğun kış sebebiyle eğitime ara verilmesiyle hem öğrenciler, hem de öğretmenler filme akın etti. Uzun gişe kuyruklarının yaşandığı bu filme en çok rağbet gösteren öğretmenler ise, filmin izleyenleri arasında büyük bir kitleyi oluşturuyorlar. Özellikle büyük şehirlerde filmde bilet bulmakta güçlük çeken izleyiciler, daha öncesinden biletlerini ayarlayarak bu hafta sonu da salonları dolduruyorlar. Filmin sonunda açıklamalarda bulunan öğretmenler, konu olarak kendi meslektaşının yaşamış olduğu problemi anlatmalarından dolayı büyük ilgiyle izlediklerini belirttiler. Bunun yanı sıra filmde yaşanan olayların, özellikle mesleğe yeni başladıklarına doğu görevi nedeniyle aynı sorunları yaşadıklarını ve bu olayların somut bir şekilde halka anlatıldığından dolayı oldukça memnun kaldıklarını belirttiler. 

 

Filmde doğu illerimizde eğitimde yaşanan bir takım zorlukların nasıl üstesinden gelindiği anlatılırken, özellikle bir öğretmenin bir topluma nasıl ışık tutabileceği anlatılıyor. Mahir olarak kişiselleştirilmiş öğretmen karakteri ile öğretmenlerin ve eğitimin sorunlarının gerçek bir şekilde anlatıldığını burgulayan seyirciler arasından özellikle öğretmen olanlar, gerçekten öğretmenliğin kadar kutsal bir meslek olduğunu bizden başka tüm seyirciler öğrenmiş oldu, bu film bize mesleğimizi yeniden sevdirdi diyerek filme övgülerde bulundu. Kısa süre içerisinde büyük bir üne sahip olan filmde, taşraya giden öğretmenin aşmaya çalıştığı engeller ve cehaleti kendi emek ve başarısıyla nasıl aştığı anlatılıyor. 

 

Gişe rekorları kırması beklenen film bir süre daha vizyonda kalacak. Bu süre içerisinde ise seyircilerden tavsiyeler gelerek, filmi izleyen öğretmenler, "bize tekrar mesleğimize bağlanmamızı sağlayacak ve bir öğretmenin ne kadar zorlukların üstesinden geldiğini somut bir şekilde anlattığı için başta tüm meslektaşlarımız olmak üzere herkesin izlemesi gereken bir film olarak görüyoruz" diyerek, filmin izlenmesi gerektiğini vurguladılar. Mahsun Kırmızıgül'ün filmi olan mucize, ilerleyen günlerde de ilgi odağı olacağa benziyor.

 

 

 

kaynak:Meb Medya - Özel Haber

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim