Öğretmen Diyarı

MİLLİ EĞİTİM BAKANLIĞINDA ÖĞRETMEN HARİCİNDEKİ KADROLARDA ÇALIŞANLARIN DURUMU

Milli Eğitim Bakanlığında öğretmen kadroları dışındaki, GİH, TH, SH ve YH sınıfında çalışan personelin bazı özlük haklarından yararlandırılmaması Bakan Avcı’ya soruldu.

 

Milletvekili Prof. Dr. Alim IŞIK, Milli Eğitim Bakanlığının merkez ve taşra teşkilatlarında genel idare hizmetleri, teknik hizmetler, yardımcı hizmetler ve sağlık hizmetleri kadrolarında çalışan personelin özlük haklarının iyileştirilmesine yönelik çalışmalarla ilgili olarak Bakan Avcı’nın yanıtlaması istemiyle aşağıdaki soruları yöneltti:

 

1.Halen Bakanlığınız merkez ve taşra teşkilatlarında anılan kadrolarda görev yapan toplam personel sayısı ve bulundukları kadro unvanlarına göre dağılımları nasıldır?

 

2.Anılan kadrolarda görev yapan memur, şoför, hizmetli vb. gibi personelin Bakanlığınıza bağlı okullarda her yıl “öğretim yılına hazırlık ödeneği” adıyla yönetici ve öğretmenlerimize verilen ödenekten yararlandırmadığı, özlük haklarının diğer kurumlarda eşdeğer görevlerde çalışan personele göre daha düşük olduğu iddiaları doğru mudur?

 

3.Doğru ise anılan kadrolarda görev yapan personelinin özlük haklarının iyileştirilmesi konusunda Bakanlığınızca yürütülen bir çalışma var mıdır? Varsa çalışma ne aşamadadır? Çalışmanın içeriği ve uygulama planı nasıldır?

 

4.Bakanlığınızın anılan konuya ilişkin görüşü ile yaşanan mağduriyetlerin giderilmesine yönelik 2015 yılı programı nasıldır?

 

 

kaynak: "memurunyeri.com"

\"memurunyeri\"

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol