Öğretmen Diyarı

Milli Eğitim Bakanlığı norm güncellemelerini bugün (11 Kasım 2015) bitirmiş olacak.


Öğretmen adayları merakla norm güncellemelerini bekliyor. Milli Eğitim Bakanlığı norm güncellemelerini bugün (11 Kasım 2015) bitirmiş olacak. İşte detaylar...

MEB, Norm güncellemeleri sonucunda hangi branşta ne kadar norm açığı olduğunu ve toplam öğretmen ihtiyacını açıklayacak.MEB Norm güncellemelerini kamuoyu ile paylaşacak.

MEB Norm kadro güncellemeleri açıkladığı an Türkkamu net’te bulabileceksiniz.

Bilindiği gibi 2016 yılının Şubat ayında 30 bin öğretmen ataması gerçekleştirilecek. Bu atamaların branşların norm açığına göre yapıldığı biliniyor.

 Geçtiğimiz Eylül ayında yapılan 37 bin öğretmen atamasında branş bazında kadrolar bazı branşlara pozitif ayrımcılık yapılsa da genellikle ilgili branşın norm açığına göre belirlenmişti. Yapılacak yeni atamanın da yine norm açığına göre yapılması planlanıyor.

Güncellenen normlara göre Sınıf öğretmenliği'nin 20-22 bin arasında, İngilizce öğretmenliğinin 17-19 bin arasında, Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Öğretmenliği'nin 16-18 bin arasında ve Rehber öğretmenliği'nin 15-17 bin arasında bir norm açığı olması bekleniyor.

 Bu durumda da yapılacak 30 bin atamanın yaklaşık 18-20 binlik büyük bir kısmının bu branşlara ayrılacağı düşünülüyor. Geriye kalan 10-12 binlik bir atama ise diğer branşlara pay edilecek.

11 Kasım tarihli norm güncellemeler, branş bazında norm açıkları, 2016 Şubat atamaları ve yaz atamaları konusunda sizleri bilgilendirmeye devam edeceğiz. Norm güncellemelerini bakanlık kamuoyu ile paylaşacak.

 

Kaynak: turkkamu.net

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim