Öğretmen Diyarı

MİLLİ EĞİTİM BAKANLIĞI ALAN DEĞİŞİKLİĞİ KILAVUZUNU BEKLİYORUZ BİZİ DUYAN YOK MU ?
Bakanlık kılavuzu yayınlamadığı gibi hiç bir açıklama yapmadan sessiz kalmaya devam ediyor.
Kasım ayının ilk haftası Türk Eğitim Sen Genel Başkanı İsmail KONCUK Bakanlıkta alan değişikliği çalışmasının yapıldığını resmi twitter hesabından duyurdu. 8 aralıkta ise Eğitim Bir Sen Genel Başkanı Ali YALÇIN Alan değişikliği çalışmasında sona gelindiğini resmi twitter hesabından duyurdu. Ocak ayının İlk haftası Hatay Eğitim Bir Sen üyelerine mesaj ile alan değişikliği başvurularının ocak ayı sonunda alınacağını duyurdu. Sonuç orta da ne kılavuz var ne de konu ile ilgili resmi bir açıklama var. Sendikalarda sessizliğe büründü Alan değişikliği bekleyen öğretmenlerin sorularına bizde kılavuzu bekliyoruz demeye başladılar.

Yetkili sendika ne zaman yetkisini gösterip bu duruma el atacaktır. Artık öğretmenlerin dayanacak gücü kalmamıştır. Eğer yetkili sendikanın yaptığı açıklamaların arkası boş olacaksa bizler kimin açıklamalarına güveneceğiz. Eğitim Bir Sen’den ve Ali YALÇIN’dan bu konuda Bakanlıkla görüşüp kılavuzun yayınlanmasını sağlamasını bekliyoruz. Artık Eğitim Bir Sen yetkisini göstermelidir.

Sadece yetkili sendika Eğitim Bir Sen değil bütün eğitim sendikaları alan değişikliği konusunda hem fikir olup bakanlıkla konuyu görüşmelidir. Çünkü Eğitimin En büyük yarası olan alan değişikliği yarası kanamaya devam etmektedir. Alan değişikliği sorunu bütün sendikaların ortak sorunu olmalıdır. Bırakın Milli Eğitim Bakanlığını hiç bir bakanlıkta hiç bir mağduriyet bu kadar uzamamıştır.

Ocak ayının sonuna gelinmesine rağmen kılavuz yayınlanmadı. Alan değişikliği bekleyen öğretmenlerin tedirgin bekleyişi devam etmektedir. Alan değişikliği bekleyen öğretmenlerde bu durum işkence etkisi yaratmaya başladı. Öğretmenler artık alan değişikliği kılavuzunun biran önce yayınlanmasını istemektedir.

Alan değişikliği bekleyen öğretmenler ara tatilde olmasına rağmen bırakın tatil yapmayı resmen ızdırap çekmektedir. Bakanlığın gözünde bu öğretmenlerin hiç değeri yokmudur ? İki cümle açıklama yapmak bu kadar mı zordur ?

Milli Eğitim Bakanlığı Alan değişikliği bekleyen öğretmenleri daha fazla bekletmemelidir ya kılavuzu yayınlamalıdır ya da resmi açıklamayı yapmalıdır. 

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Avatar
Ali Murat 12 ay önce

Eğitm Bir Sen'in MEB'e dayandırarak üyelerine attığı "alan Değişikliği Ocak ayının son haftasında" mesajı yalan çıktı.

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim