Öğretmen Diyarı

Milli Eğitim Bakanına Öğretmen Ataması ve Ek Gösterge Sorusu
 Kırklareli Milletvekili Turabi KAYAN,Milli Eğitim Bakanı İsmet YILMAZ'a cevaplaması istemi ile soru önergesi verdi.
Kırklareli Milletvekili Turabi KAYAN'ın,Milli Eğitim Bakanı İsmet YILMAZ'a cevaplaması istemi ile vermiş olduğu soru önergesi:
 
TÜRKİYE BÜYÜK MİLLET MECLİSİ BAŞKANLIĞI’NAAşağıdaki sorularımın Milli Eğitim Bakanı Sayın Dr.İsmet YILMAZ tarafından yazılı olarak cevaplandırılmasını; Anayasa’nın 98 ve İçtüzüğün 96.maddeleri gereğince saygılarımla arz ederim.

 
Turabi KAYAN
CHP Kırklareli Milletvekili

Günümüzün en önemli kamusal mesleklerinden biri olan öğretmenlik, karmaşık sosyal yaşamın, küreselleşen dünyanın bütün sorunlarının, doğrudan hissedildiği sorunlarla dolup taşmaktadır. Değişen dünya ve insanla birlikte, öğretmenlik anlayışı ve sorunları da değişmektedir.
Bu nedenle, kamusal niteliği olan bu meslekte, sorunların güncel tespiti ve çözüm arayışları ihmal edilmemesi gereken çok önemli bir olgu olmaya devam etmektedir. Çünkü; insan ve sorun bir arada olması kaçınılmayan temel bir fenomendir. İnsanın olduğu her yerde sorun da var demektir.
Öyle ise yapılması gereken; sorunların mümkün olan en az zararla çözümlenmesi sağlamaktır.

Bu bağlamda;

Milli Eğitim Bakanı olarak; önceki Hükümetler döneminde bir türlü çözüme kavuşturulamayan öğretmenlerimizin ek göstergelerinin 3000’den 3600’e çıkarılması hususunda atacağınız adımlar nelerdir ?
Atamaları bir türlü yapılmayan ve sayıları her geçen gün artan genç öğretmenlerimizin kanayan yaralarına merhem olmak adına çözüm önerileriniz nelerdir ?


Kaynak: www.egitimajansi.com

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim